Stěhování 100 km

Od: Datum: 02.11.16 18:32 odpovědí: 20 změna: 03.11.16 09:36

Dobrý večer.

Představte si, že se budete stěhovat a potřebujete nejprve položit koberce,upravit a ořezat a pak teprve nanosit nábytek.

Místa sice bude dost,ale jen v patře. Do garáže se nábytek nevejde a na zahradě nechat,je riziko, že zmokne. Stěhováci určitě čekat nebudou,až si položím koberce Máte nějaký nápad?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.16 18:35

Když jim zaplatíte, tak určitě počkají (dobrá, hloupý vtip)

Na jak dlouho je ta práce s koberci? Nedá se to vyřešit velikou plachtou, která by nábytek překryla až k zemi?

A nebo na to místo dojet o den dřív a udělat práce, které udělat potřebuji. 100km, to je hodinka cesty, ne?

doplněno 02.11.16 18:47:

Z Liberce do Prahy je to hodinka i autobusem, ale jestli pojedete po okreskách, tak dobrá, hodinka a půl jestli nechcete nechávat nábytek venku, tak to vidím jako nejlepší řešení.

doplněno 02.11.16 18:55:

Odkud kam se to proboha stěhujete? *smich* No jo, když nelze ani jedna možnost, tak asi zůstaňte bez koberců

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.11.16 18:43

Nábytek by na trávě asi shnil a nemám auto

Datum: 02.11.16 18:45

tak snad ho tam nenecháte měsíc, ale pár dni vklidu vydrží

Datum: 02.11.16 18:47

měsíc asi ne

Datum: 02.11.16 18:51

Nebydlím v Liberci ani v Praze Dívala jsem se na spojení a je to 3hod 53 min až 4hod 36 min. 4 až 7x přestupovat

Datum: 02.11.16 19:00

No jo, zase srandičky a na pomoc nepřijde nikdo že

Datum: 02.11.16 19:08

Snažila jsem se odlehčit situaci.

Připadá Vám, že jsem Vám nepřišla na pomoc? Tak pardon, že se snažím. Jdu radši koukat na seriál, to vypadá užitečnější.

Datum: 02.11.16 19:10

Ale já jsem si dělala také srandu, tak nic ve zlém a děkuji

Datum: 02.11.16 19:12

To jsem ráda. Tak promiňte za ten můj štěk. Ať se Vám to nějak podaří.

Datum: 02.11.16 19:12

Děkuji, nějak to vymyslím

Datum: 02.11.16 18:37

klidně nechat velké věci na zahradě a prostě to přikrýt plachtou...

nebo vše nandat do jedné místnosti a až pak to přesunout na své místo

nebo koupit nový koberec a položit ho džíve...

možností je spousta

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.16 18:44

Nábytek ze 4 místností se mi do jedné nevejde. Na trávě by asi začal hnít. Koberce mám jako nové

Datum: 02.11.16 18:50

Když se Vám teď nevejde nábytek do jedné místnosti, tak kam jej dáte potom?

Nebo v čem je problém nechat jednu místnost prázdnou, do ostatních naskládat věci + nábytek a až se prostě položí koberec v tom jednom pokoji, tak postupně vše přestěhovat,

.

Nechápu proč lidi stále hledají problémy tam kde žádné nejsou

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.16 18:59

Psala jsem,že místnosti jsou v patře. Dole jsou jen dvě místnosti, to znamená, že nahoru nábytek nepotáhnu,ani bych se s něktrými kusy nevytočila a dolu do jedné místnosti se mi nevejdou,protože tu druhou musím mít prázdnou,abych tam mohla dělat. Takže nábytek ze 4 místností, se mi do jedné nevejde. Už to chápete?

Od: vilik
Datum: 02.11.16 19:47
Zkusím to já se svou železnou logikou.
Chvilka napětí! Soustředíte se? Teď!
Tedy, ty nejtěžší a nejneskladnější věci dáte do jedné ze dvou přízemních místností. Tip pouze pro odvážné - nábytek se dá mnohdy i vrstvit na sebe, třeba malou poličku na skříň a do skříně židle!
A ten zbytek, lehčí a menší nábytek uskladníte snad už v patře.
A teď pozor! Fígl! Pokud se vám přesto nevejde vše dovnitř, zbytek dáte do garáže! Ovšem, to by se stát nemělo, protože nemůžete mít těžký nábytek ve větším množství, než se vejde do přízemí a lehký bude přeci nahoře.
Proto můžete takový některý kousek vyřadit, protože pro něj neplánujtete využití a ušetříte místo. Typicky tedy to, co je objemné na výnos do patra a dolů by se už nevešlo.
To bohužel není vše. Až budete mít první přízemní místnost pokrytu kobercem, nesmíte propadnout euforii a osadit ji pouze tím nábytkem, který tam chcete nechat. Musíte do ní nastěhovat všechno, co jste měla v přízemí. Pokud to neuděláte, budou vám zbylé kousky při pokládce druhé přízemní místnosti dělat nehezké boule!
Ještě zmíním jednu možnost pro otrlé. Lze začít zařizovat podobným postupem i horní podlaží a spodní nechat až na konec. Ale to už je podle osobního vkusu každého stěhovatele.
Nejsem geniální?
PS, omlouvám se za tón příspěvku, ale opravdu hledáte mouchy tam, kde nejsou...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.11.16 09:36

Tak to je podle mě nejlepší rada a to myslím vážně,aby si někdo nemyslel,že se směju.

Taky mě napadlo, že nepotáhnu nejtěžší nábytek do patra, jak už tady někdo psal

Ale rozhodně se nebudu zbavovat zařízení,které potřebuji Myslel jste, jako že bych vyhodila ze dvou křesel jedno,nebo půlku stěny,nebo půl kuchyňské linky,nebo ze dvou sedaček jednu . Taky bych mohla vyhodit televizi,když mám dvě,nebo,jednu skříň,ale né dělám si srandu *smich* Už jsem se stěhovala minimálně 3x,tak možná hledám mouchy, tam kde nejsou

Datum: 02.11.16 19:27

Nejtěžší nábytek si nechte od stěhováků vynosit do patra, ve kterém ho plánujete mít. Do jedné nebo dvou místností tak, aby nejméně jedna zůstala volná na položení koberce. Rozmyslete si předem, ve které místnosti budete koberec pokládat nejdříve. Nábytek z ní si nechte vynést jako poslední tak, aby nebyl provizorně zastavěn jiným nábytkem, abyste to pak na koberec na definitivní místo přestěhovala snáz. Do místnosti s kobercem přesunout provizorně ostatní nábytek a položit další koberec. Pozvěte si na přesunování nábytku z místnosti do místnosti kamarády, příbuzné nebo někoho z budoucích sousedů.

Část drobného nábytku se do garáže jistě vejde. Nejstarší nepolstrovaný nábytek by pod plachtou mohl kratší čas vydržet. Ale pokud máte cenný nábytek, požádejte někoho z budoucích sousedů o krátkodobý pronájem garáže.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 02.11.16 19:36

Docela dobrý nápad, snad se mi to povede. Děkuji

Datum: 02.11.16 21:31

V podobné situaci jsem kdysi byl.jediné bylo v tom,že jsem se stěhoval ze 7 patra do 5 patra panelpového domu,ale nej problém byl že ve stejnou dobu se do mého bytu stěhoval kolegy z bytu do kterého jsem se stěhoval já!

Prostě on vyklidil jednu místnost do které jsem vše nastěhoval Já a on pak zase z té druhé vše stěhoval do svého new bytu. Vy nastěhujete maximum do garage a zbytek "nacpěte" do jedné místnosti a postupně to konsolidujte!Nic nené nemožné a vše jde řešit! Toto zase tak vážný problém není,respektive já v tom zase tak velký problém nevidím!

Od: kakamila
Datum: 02.11.16 23:47
Ještě,že mám jen "dva" pokoje...při pokládce plovoučky jsem nastěhoval vše do jednoho a pak zase do druhého...jeden je bohužel menší...
Více pokojů,více nábytku,více starostí...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.