Ideální spád pro odpady v bytě

Od: Datum: 02.11.16 17:08 odpovědí: 7 změna: 04.11.16 07:24

Ahoj všem :) mám na Vás prosbičku, rekonstruuji bytové jádro a chci se zeptat na ideální spád odpadu a také jaký typ odtoku použít pro ( vykachlíkovaný ) sprchový kout, tak aby měl co nejnižší výšku, za Vaše odpovědi předem děkuji:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.16 17:42

za naprosté minimum považuji 1cm na metr,většinou dělám kolem dvou cm na metr,ale už jsem se setkal i s menším spádem. do sprcháče dávám sprchové žlaby,jsou i takové,které mají výšku kolem šesti centimetrů...ty jsou celkem drahé...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.16 14:14

Kanalizační trubky se většinou pokládají se spádem 3cm/m I spád střechy terasy,nebo okapů se dělá podle tohoto údaje-.

JABRAKA

Od: krtek
Datum: 03.11.16 14:54

2%o na 1m...ale pokud tam bude dostatečně velký tlak a gravitace stačí opravdu málo..např u WC kdy voda na splachování hrkne fofrem..mám za wc takový "tobogán" z trubek a těsní a odtéká..

co se týče odtoku...vím, že ALCAPLAST má nějakej s výškou snad 5cm ne-li menší...

Datum: 03.11.16 16:49
Max 3% (3cm na 1m)Vodáci u bývalé firmy tvrdili že i rovina je spád *smich* a trubky dávali tak aby minimum bylo 1%max dával tak ry 3%Výjímka bylo 5%Pane Krtku co to je :2%o na 1m? toto neznám znám jen 2cm na 1m nebo 2% což je ale úplně stejné ale tu Vaši jednotku neznám!

Od: krtek
Datum: 04.11.16 07:24

Od: ja1
Datum: 03.11.16 17:38

Když se pozorně podíváte na odpadní plastové tvarovky, je na nich udaný úhel, třeba na kolenu není 900, ale 870

Takže minimální spád bude 30

Datum: 03.11.16 19:54

záleží na okolnostech.. ale já bych se držel raději většího spádu, protože pokud je delší štreka, tak se to časem zanáší...máme v koupelně trasu cca 4-5m, první je pračka-vana-sprcháč a po třech letech se to přicpalo nánosy ,...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.