Zavírat přívod vody?

Od: Datum: 02.11.16 14:38 odpovědí: 4 změna: 02.11.16 20:07

Ahoj, co myslíte, když ze zrezlé vodovodní trubky pořád vytéká malinko vody a instalatér hned tak nepřijde, je možné si vždycky napustit vodu do kýblů a flašek a potom ji zase zavřít? A takhle to dělat celý týden třeba 4x za den? Nebude to té trubce ještě víc škodit, to střídání tlaku při zavírání a odvírání přívodu vody?
Za zkušenosti děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.16 15:44

V tom vám asi nikdo neporadí - můžete to dělat rok a nic se nestane nebo vám to za dva dny prdne. Připomíná mi to, jak nám kdysi začal kapat bojler, mysleli jsme si, že to ještě chvíli vydrží a najednou to za dva dny začalo stříkat a bylo to. Oproti tomu mé sestřenici jednou kapal bojler dva roky, než dokopala manžela, aby ho vyměnil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 15:59

v jiné souvislosti mě toto také napadlo. Zavírám totiž téměř každý den hlavní přívod vody. Myslím, že tlakové rázy asi potrubí neprospívají a nějakému dosluhujícímu o to více, ale toto se přece děje při každém otevření a zavření kohoutku na umyvadlech x-krát denně, takže u potrubí,které je v pořádku by to vadit nemělo. Pokud v pořádku není je to otázka...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 19:01

Určitě uzavřít! Nevím, jakou vodovodní trubku a kde máte na mysli, ale hlavně předejdete škodám. Vlastní zkušenost - u vodovodní dřezové baterie zrezla jedna přívodní hadička a tlak vody, který se valil ven, byl velký a množství vody také. Naštěstí jsme byli doma a slyšeli to, ale i tak nás to vyplavilo a v dolním patře jsme museli odstranit plísně ze stropně a vymalovat vápnem.

Máte teda na výběr - jestli si myslíte, že by potrubí nevydrželo stálé zapínání a vypínání vody, tak pokud je u vás stále někdo doma, a bude to sledovat, tak to řešit nemusíte. Pokud doma nejste, tak určitě vypnout, jak píšu, může se to kdykoli protrhnout a máte vyplavené všechno a vše na odpis, když byste to nechali téct delší dobu. Pokud to potrubí nevydrží při neustálém zapínání a vypínání, tak se to protrhne, ale vy u toho budete a zastavíte to.

Instalatéra uhánějte, co to jde, je potřeba to řešit rychle.

Pak záleží, o jakou tu vodovodní baterii jde. Nemusíte vypínat celý přívod vody v domě, u některých vodovodních baterií (například ty dřezové) jsou samostatné uzávěry vody, takže stačí vypnout jen ty a hlavní uzávěr nikoli. Pokud to jde, tak samozřejmě do doby opravy používat jiný vodovodní zdroj (jinou baterii na jiném místě).

Ad bojler - kdyby kapal ten, stačí opět vypnout pouze přívod vody u něj, ne přívod v celém domě. Poté, když vodu zapnete, tak se doplní, někdy i na chvilku se ta dírka zacelí a nic nekape. Nicméně také je potřeba hlídat, záleží, v čem je tam problém - zda jen netěsnost, nebo už celkové proreznutí (v prvním případě stačí vyměnit těsnění, v jiném výměna celého bojleru).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentakjdukolem
Datum: 02.11.16 20:07

Pokud je trubka pevně uchycena na nepřenáší se na ni pohyb a máte stabilní tlak ve vodovodní síti, nemoyslím otevírání a zavírání kohoutu, je pravděpodobnost prdnutí menší, než kdyby tomu bylo naopak. Trubce to vadit nebude, záleží, jaký je to spoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.