Kladečský plán

Od: Datum: 01.11.16 09:09 odpovědí: 11 změna: 02.11.16 11:19

Vážení rádci. Našel by se tu nějaký dobrák, který by mi pomohl s kladečským plánem na plovoucí podlahu? Rozměry a popis v příloze. Lamely jsou 129x19cm. Směr pokládky z kuchyně do obýváku. Montáž je mi jasná jen se nemůžu dopočítat na dořezy. Jeden tvrdí, že stačí 30cm druhý 40cm. To samé i o osové vzdálenosti příčných spár. Místnosti nejsou 100% pravoúhlé.

doplněno 01.11.16 09:10:

přílohy (nevím proč to nechce brát PDF)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.16 12:17
Počítá se 10% na prořez. Tak si spočítej plochu, přidej desetinu a je to. Třicet centimetrů stačí, v místech, kde se nechodí klidně i míň.
Co na konci uřízneš, tím začneš další řadu.
Ohodnoceno: 0x

Od: krtek
Datum: 01.11.16 12:58

podlahovinu mám i s prořezem nakoupenou..tohle vše vím a je mi známé..jde mi spíš o to know-how a rozměření na plochu..jak jsem psal...pokyny pro dořezy se liší..zas chci, aby to mělo nějakej vzor..

doplněno 01.11.16 13:02:

navíc ty místnosti mají tak blbej rozměr, že to není tak jednoduché jak se zdá..začít další řadu tím koncem, který mi zbyde možná platí pro tu 2.řadu...ale tu ukončím někdy třeba kouskem co má 15cm..

Datum: 01.11.16 17:54
Chápu to správně, že chceš mít napojení lamel v jedný rovině? Tedy příkladně bude každá lichá řada začínat celou lamelou a každá sudá třeba půlkou lamely? To není dobrej nápad.

Datum: 01.11.16 18:04
Datum: 01.11.16 18:14

Na troto NENÍ třeba kladečský plán!Ten se dělá na složité věci ,ale na takovouhle banalitu!

Prostě první začneš celou ,druhou jednou třetinou lamely ,třetí zase celou ,čtvrtou řadu třeba 3/4 ...

Nevím jak je toto pravdivé ale bylo mi řečeno-lamely dlouhou spárou proti oknu (podélnou spárou která probíhá proti oknu)

Datum: 01.11.16 18:16

kdyby to byla banalita...tak vás tady tím nezatěžuju...teoreticky je to pěkné..to umím vše taky..ale jak jsem psal už víš...při těchto variantách zbyde v některé řadě třeba dořez 15cm nebo 6cm..atd..

doplněno 01.11.16 18:46:

abych upřesnil problém..problém jsou výklenky pro okna..ty udělají ty dořezy, které jsou špatně

Datum: 01.11.16 23:55

Tak tedy, pokud jsem dobře porozuměl doplnění, musíš pod oknem začít třeba polovinou, nebo nějakým jiným zbytkem, co je trochu delší a pak ti na konci zbude trochu víc než polovina.

Koneckonců, jedná se o nějaký tři čtyři řady co vychází do obou oken. Tam je dořez asi 20 cm.

Od: paw®
Datum: 02.11.16 05:27
Proc dorez 15cm? Udelej to ze 2 lamel. Nemusi jit nutne cela+dorez, ake klidne 2 zbytky a spara uprostred.

Datum: 02.11.16 07:22

a ten zámek tam udělám jak? :) dokud si to člověk nenakreslí a nehraje si s tím, tak se to docela lehce radí :) věřte mi, že už jsem zkoušel x variant..včera jsem končil v 23hod nějakou, o které si myslím, že by mohla fungovat..

btw..ty místnosti nejsou 4,20m, ale 4,15cm a hloubka okna je 13cm a druhého 10cm..takže se to trochu spravilo..každopadně mi u jednoho okna vyjde 5x9cm dořez:( jiné řešení to asi nemá

Od: kutilpatamat
Datum: 02.11.16 08:58

Zkracování délek nebývá problém. Položil jsem už dost podlah a to co odřežu s tím začínám další řadu (jak už tu někdo radil), Pokud to špatně vychází, tak je možné odřezy používat v druhé nebo třetí řadě - střídavě. Tam, kde se nechodí (u stěny to tak většinou je), klidně stačí použít 15 cm - západky to drží.

Mnohem důležitější je spočítat (nejlépe nakreslit na podlahu) jakou šířkou začínat. Mohlo by se stát, že začnete celou lamelou (19 cm) a na konci vyjde šířka třeba jen 3 cm. V takovém případě je nutné z první řady odřezat cca 8 cm (začít šíří 11 cm) aby na konci také 11 cm zůstalo.

Podobně je třeba počítat i s různými výklenky - nejenom s koncem.

Datum: 02.11.16 11:19

díky za příspěvek..už jsem se s tím nějak popasoval..nedalo mi to a ještě jsem byl včera jednou přeměřit celej byt laserem..výsledek mého snažení je zde..je to podle zméněného vzoru celá, 1/3, 2/3, celá..v kuchyni pod oknem jsou 2místa kde bude 6cm fuga..tam stejně bude linka..tam dám nějakej odřezek co mi zbyde..takže to oželím..jiné řešení to nemá...zkoušel jsem jich už X

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.