Elektřina od rwe

Od: Datum: 31.10.16 18:55 odpovědí: 9 změna: 01.11.16 06:43
Dobrý den . používám elektřinu od rwe.dnes u mě zazvonil nějaký prodejce s elektřinou jindy je hned vyhazuju ale dnes jsem měl nejakou slabou chvilku . Chtěl ukazat faktury že pry ušetrim nejakou korunu že platim moc a bla bla bla něco zadaval do tabletu do nějakého systému a že mi prijde nějaký dopis . problém je vtom že jsem v srpnu podepsal u rwe na tři roky výhodný program a je tam při nedodržení podminek sankce 4000kc.Nakonec jsem mu řekl že to nechci a at mi to nechá tak jak jsem to měl. Říkal ze už to nejde ze uz to ma v tabletu v systému a odešel. Podotýkám že jsem mu nic nepodepisoval!Ted se bojim aby mi rwe nenapalil tu sankci.poradte dik
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stir
Datum: 31.10.16 19:04

to je dobre, vy ani nevite koho zastupoval? Fa priste neukazovat, je tam vase odberne misto. Smlouvu muzete do 14dnu pisemne vypovedet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan55
Datum: 31.10.16 19:16
ja vim udelal jsem chybu. ukazoval mi visačku ale nepamatuju si už začínalo to nějak CO.. Žádnou smlouvu jsem nepodepisoval říkal ze prijde poštou
Datum: 31.10.16 19:25
avatar

Moje zkušenosti s RWE nejsou dobré a tak jsem od nich odešel. Nicméně, kdyby se mi tohle stalo, nikdo není neomylný, tak bych asi kontaktoval jejich zákaznické centrum, a prásknul bych to na sebe s tím, že chci zůstat u nich, a kdyby se někdo o něco pokoušel ať to zastaví. Pokud jim jde o zákazníky, mělo by být v jejich zájmu si to pohlídat. To je teorie. Jaká bude praxe? ...


doplněno 31.10.16 19:47:

On na vás ušije takovou boudu a vy mu věříte, že nikam nepřejdete? Na co asi chtěl vidět ty faktury co? Kdyby byl od RWE, tak je nepotřebuje, protože by je měl z firmy. Myslete..


doplněno 31.10.16 20:09:

Musí-nemusí? Jak malý dítě To je přeci jedno. Je lepší problémům předcházet, než to potom řešit následně.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: milan55
Datum: 31.10.16 19:29
jo teď si vzpomínám že říkal že nikde jinde nepřejdu že u rwe zůstanu jen že se mi snizi nějaka sazba asi o 2 stovky že zbytecne platim Němcům
Od: milan55
Datum: 31.10.16 19:51
jj zitra zavolam na zak.centrum.
Datum: 31.10.16 19:57
avatar

Mám za sebou podobnou zkušenost. Hlavní roli hrála samozřejmě moje vlastní hloupost. Také se celou dobu nemluvilo o přestupu od jedné společsnosti k druhé, ale jen se jaksi kontroloval způsob fakurování. Netušila jsem, že je paní od konkurenční společnosti, představila se jako jakási kontrolorka.

Od velké pokuty mě zachránil právě původní dodavatel. Doporučuji proto (stejně jako rádce "nikdo") kontaktovat RWE, ke všemu se přiznat a požádat o radu. Budou vědět, o co jde. A asi nebudete první ani poslední.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan55
Datum: 31.10.16 20:03
i když jsem nic nepodepsal? přece k přechodu musi mit muj podpis ne?
Od: odberatel
Datum: 01.11.16 06:35

Podle nějakého zákonu je smlouva platná i bez podpisu, když je uzavřená přes nahrávaný telefonní rozhovor - je možné, že si Váš rozhovor nahrával na tablet a uplatní na to stejné pravidlo jako přes telefon.

Já mám jiného (zde neuváděného) dodavatele a také jsem naletěl podvodníkům z Bohemia Energy a můj dodavatel mi to pomohl vyřídit (poslali mi elektronický formulář, který jdem po vyplnění poslal těm podvodníkům). To se stalo před 3 roky.

Letos (před koncem 3leté smlouvy s mým dodavatelem) mě opět kontaktovali a chtěli mě přetáhnout k sobě, ale už jsem jim dal jasně najevo, že s nimi nechci mít nic společného. Ale nejen Bohemia Energy, ale ve stejnou dobu i RWE mě chtělo přetáhnout k sobě a RWE také přišlo s nehorázným podvodem. S RWE jsem si domluvil schůzku na příští dem a vše jsem si, mezi tím, ověil u svého dodavatele. Když jsem jim řekl, že jsem svého dodavatele kontaktoval, tak bez vysvětlování dali pokoj. Je zajímavé odkud vzali mé jméno, telefon a informaco o tom kdy mě končí smlouva, když jsem u nich nikdy elektřinu nebral.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milan55
Datum: 01.11.16 06:43
jsem to spletl elektřinu mam od cez prodej plyn mam od rwe.volal jsem ted na zakaz.linku cez prodej a tam mi řekli že pokud jsem nic nepodepisoval tak by to mělo byt v pořádku a kdyby mi přišla nějaka smlouva tak na ni nereagovat.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.