Jaký základ podlahy na balkón?

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den,

Chtěl bych ke starému baráku přidělat nový balkón. Zdi jsou silné 50 cm, tak předpokládám, ža tak hluboko budou ukotvené nosníky (profil I). Balkón bude vysunutý 120-150 cm a dlouhy 250-300 cm. na jedné straně bude konstrukce podeřena šikmou vzpěrou ke stěně na druhé straně bude sloup s točitým schodištěm. Jako první mě napadlo konstrukci podšalovat a udělat podlahu z armovaného betonu. Z důvodu jednoduchosti a menší ho zatížení konstrukce bych ale chtěl poradit i jiné alternativy konstrukce. Můžete mi někdo poradit, co jiného se používá?

Velice děkuji!

5 odpovědí na otázku

 

 


2x

také se přikláním k radě p.jabraky.Pravdu má i pan milan-z toho vyplývá, že provedení dlažby na balkoně musí být precizní-žádné dnešní dryáčnické rychlometody.Tedy:beton pod obklad musí být v absolutní rovině +-2 mm pod latí 3 m. Sklon betonu musí být 3 cm na metr.Jeden cm je málo-voda stojí, nestéká a po mnoho hodin dlaždice smáčí.A hlavně:dlaždice musí být přilepeny řádně celou plochou-žádné fušerské použití hřebenového hoblu,po němž jsou dlaždice přilepeny jen na úzké proužky lepidla a jsou pod nimi dutiny.Proto musí být beton absolutně rovný-jak je rovný beton,tak je rovná i dlažba.Samozřejmě že je to pracnější a o trošku dražší,ale vyplatí se to.Dobře udělaná dlažba se pozná tak,že po dešti je do čtvrt hodiny suchá.Betonová deska pod dlažbou je udělána v rámu z vinglu 50×50 s převisem 10 cm nad samotným balkonem.Dlaždice jsou přes vingl vysunuty 10 mm,a na spodní hraně vinglu je okapní lišta,takže je absolutně vyloučeno aby se jediná kapka vody dostala na spodní část balkonu.Je jedno,zda si pak někdo dá okap,nebo to nechá tak.Na hrubém betonu na hurdiskách je samozřejmě izolace IPA.Takto dělám balkony přes 30 let-bez jediné reklamace.

 


1x
avatar jabraka

Poměrně jednoduché by bylo na zazděné ocelové I profily položit hurdisky podle rozteče profilůa nahoře jen zarmovat a zabetonovat.

JABRAKA


Problém je, že hurdisky se nesmí dávat na místa s možností zatékání a promrzání.

 


0x
avatar jabraka

Na hurdiskách musí být taky potěr z malty trochu s cementem,aby byla dělicí vrstva a pak teprve nosný beton.Také oplechování sahá aspoň 40 cm pod dlažbu.pak ipa.

JABRAKA

 


0x

Při mém způsobu klempíře už nepotřebuji.Zazděný plech se za pár let proděraví.Zkuste si tipnout, kolik let by trvalo,než prorezaví vingl 50?.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]