Kolaudace po rekonstrukci

Od: Datum: 31.10.16 09:26 odpovědí: 3 změna: 31.10.16 11:23

Dobré dopoledne, měl bych dotaz ohledně domku, který jsme koupili. Dům je vedený v katastru jako Rodinný dům, má své číslo popisné ale nevíme jak je to s kolaudací (bojím se na stavebním úřadu zeptat, abych na to neupozornil a nezačali se v tom pitvat). Budovu koupil v insolvenci člověk, který ji celou zrekonstruoval a prodal dál - nám. Žádnou kolaudaci však neřešil, nemám od něho ani žádnou technickou dokumentaci či povolení k rekonstrukci, zkrátka nic a není ani možnost si to obstarat.

Moje otázka tedy zní, jak se mám zachovat pokud chci používat tento objekt řádně a legálně, případně kde to prověřit?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kusk
Datum: 31.10.16 09:42

Pokud se nezměnil vzhled budovy (půdorys, okna, střecha) není třeba žádná kolaudace. Za změnu se nepovažuje výměna oken stejných rozměrů, nová fasáda nebo střešní krytina, atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.10.16 09:48
avatar
Jsem jen laik, možná bude nějaký místní právník mít jiný názor ale podle mě když má barák číslo popisné tak už jednou kolaudace proběhla. Rekonstrukce pokud se nezmění vnější vzhled budovy, její půdorys nebo nedojde k zásahu do nosných stěn podléhá pouze oznámení. Po rekonstrukci už nové kolaudaci nepodléhá. Pouze revizím elektro a plynu. Jestli došlo při rekonstrukci k zásahu do jejich rozvodu. Dělali jsme rekonstrukci zříceninky pro dceru na oznámení a nikdo po nás nic dalšího nechtěl.
doplněno 31.10.16 10:03: Takže asi nemusíte pátrat jestli minulý majitel rekonstrukci hlásil nebo ne. Jestli neprotestoval nikdo z okolí během stavebních prací, už se na něm zpětně nikdo ničeho nedomůže. Zkuste akorát naťuknout prodejce nemovitosti, jak je to s revizí elektriky pokud se dělala a jestli nebude k dispozici protokol, uvažujte o tom že si ji pro klid duše necháte zkontrolovat. Klidně třeba bez protokolu. Na revizi je stejně nejdrazší čas který technik zabije papírováním a opotřebení razítka
Ohodnoceno: 2x
 
Od: krtek*
Datum: 31.10.16 11:23

přesně tak jak psali kolegové...to jen u nás v Přerově jsou na stavebním úřadě všichni ouřadové vč.vedení přesvědčeni, že na tyhle práce je nutné stavební povolení *smich* a hádejte se s nima, že není. Holt korunka ke korunce..

ale tady je to v celém městě na všech úřaděch..mohl bych pokračovat třeba katastrem :))

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.