Příjezd(obecní pozemek) na soukromý pozemek

Od: Datum: 29.10.16 23:56 odpovědí: 23 změna: 02.11.16 12:10

Obecní úřad zvýšil cestu asfaltem(2vrstvy cca 17cm).Znemožnil nám přístup na soukromý pozemek.Po upozornění nám chtěli navést nějakou asfaltovou drť.Tu jsme odmítli s požadavkem na pevný podklad(příjezd těžké techniky na pozemek).14dni se nic neděje.Jak máme dále pokračovat?Předem děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.16 02:18
avatar

Nevím jestli byste měl někde dovolání. Obecní úřad na obecním pozemku provedl ve prospěch obce opravu cesty. Jak znemožnil přístup? Až k vašemu pozemku přece přístup je a na vašem soukromém pozemku byste si cestu měl upravit jako majitel vy. To ten váš obecní úřad byl ještě dost vstřícný, u nás se řešil podobný případ a víte jak to dopadlo? Magistrát sice opravu cesty provedl, ale na naše náklady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 07:10

Občanský zákoník v § 1004 říká, že námitka proti takové úpravě měla být vznesena již při správním řízení před zahájením stavby. Jinak ochrana soukromého vlastnictví je dána § 1011 a následujících NOZ / http://business.center.cz/bus…ansky-zakonik/cast3h2d3.aspx/

a z nich jasně vyplývá Vaše právo užívat Váš pozemek bez zábran a překážek

jmakon zav seznam


doplněno 30.10.16 07:28:

já dávám odkazy na ustanovení NOZ z důvodu, že v dotazu není moc konkrétních údajů. Snad se v těch paragrafech vyznáte

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jas
Datum: 30.10.16 15:31

Žádné správní řízení neproběhlo.

Datum: 30.10.16 16:27
avatar

noo,zkuste přinutit obec,ať před tu bránu položí nejlépe zámkovou dlažbu...tím ovšem vznikne nežádoucí přechod na hraně brány,takže ať pokračují až k tomu vozíku,případně až k domu... vlastně takto utopí ten plot,tak ať ho na obecní náklady i s bránou zrekonstruují...druhá možnost je - lapněte ten vozík a odněkud si dovezte nějakou navážku,makadam ap...měli jste vzít ten asfalt. *zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.10.16 17:37
avatar

Takže, podle fota váš pozemek končí na hranici s plotem?Rozumím tomu tak? Pak by byla totiž situace trošku jiná.V prvé řadě se obraťte na obecní úřad, jestli byl váš požadavek vůbec schválen, protože jak je z fota patrno, sousedé vedle vás i naproti přes komunikaci upravený(zakrytý) převis zřejmě asfaltovou drtí mají.Vzhledem k tomu, že vjezd by musel být stejně k vašim vratům zkosený, nevidím důvod, proč by vám nestačila asfaltová drť, při tak malé vrstvě navážky.Co je podle vás těžká technika, přívěsný vozík a auto? A dosud jste jezdil po čem?.Na fotu vidím blátivou cestu prosypanou()zpevněnou) kamením.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jas
Datum: 31.10.16 17:25

Dobrý den,těžká technika je podle mě auto,které vozí např.uhlí,stavební materiál.S osobním autem a vozíkem na obrázku,skutrem máme vcelku problém.Terén na pozemku nám zničila těžká technika,když dělali kanalizaci všem řadovým domům,kterou jsme z dobrého srdce nechali jezdit přes nás.Ty příjezdy co vidíte jsou nastavěné garáže.Jediný příjezd k domu mají vedle sousedi přesně z asfaltu jako je nová cesta,další problém je že pod asfaltem mají asi 8cm trubku na odvod vody-nedostatečný průměr na odvod vody(bydlíme trochu z kopce).Místo asfaltové cesty byla přesně taková zablácená cesta,ale rovná s povrchem našeho pozemku.Pozemek mezi cestou a naším pozemkem je obecního úřadu.Je to jediný příjezd k domu.Cesta je dobrá pro všechny jen ne pro nás,nám stížili situaci dostat se pohodlně na náš pozemek.Což mně připadá jako narušení pokojného stavu.:)

Datum: 31.10.16 12:38
avatar
Jmhad
Bylo by vhodné uvést, který konkrétní paragraf z těch Vámi vzpomínaných 1011 a dalších OZ obec zhotovením cesty porušila, nedodržela, a čím konkrétně brání a překáží užívání pozemku tazatele!
I paragraf 1004 se týká držby; tazatel je nadále držitelem pozemku,nikdo jeho držbu neruší, provedením stavby nebyl ohrožen v držbě nemovité věci, ani se nemůže důvodně obávat následků uvedených v § 1013 ...
.
A majitel pozemku by mohl být rád, že nová cesta před pozemkem je kvalitní. Podle foto je nasnadě, že do dvora nejezdí těžká technika, po které nejsou na zemi žádné stopy ... Do dvora technika i tak moc nevejde, překáží vozík,za ním kopa štěrku nebo písku, já osobně bych ten prostor viditelný na foto považoval za zanedbané skladiště všeho možného.
Přesto všechno doporučuji tazateli využít předchozí rady a kontaktovat obecní úřad a opětovně požádat o dokončení stavebních úprav sjezdu z cesty až na hranici pozemku tazatele.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 07:14
avatar
No toto. Opravi vam cestu, po vasem urgovani to chcou resit, ale vy to nechcete. Takze si to vyreste sam a zaplatte.
Obec nema co resit, neb cestu vam nezrusili a resit to chteli.
Neverim, ze by tezka technika nevyjela 17cm a pevny podklad na Vasem pozemku si musite sam vyresit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 18:19
avatar

... ježiš, podle fotek nevidim žádný znepřístupnění, prostě před ten schod nasypat trochu škrábaný, ujezdit, a vo co de? Vrata se otvírají dovnitř, tak jim to vadit nebude...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 11:36
avatar

"...chtěli navést nějakou asfaltovou drť.Tu jsme odmítli s požadavkem na pevný podklad..."

Celý Váš problém je, že zřejmě nevíte, co je to "asfaltová drť". To je totiž materiál, který se běžně používá na povrch silnic. Takže je to v podstatě totéž, co pložili na tu obecní silnici. Měl byste tak vjezd z mnohem pevnějšího materiálu, než máte teď. No ale když jste to odmítl... *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 13:38
avatar

jas, musíte napsat přesně co chcete, páč já nevidím problém, jako i někteří kolegové.

Pokud Vám tam dají udusaný recyklát, což je ta asfaltová drť, jako to je u sousedů vedle, tak to bude OK. Sdělte nám, prosím, jaký povrch preferujete?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 19:11
avatar

Tohle je jasnej důkaz pohrdání obyčejnými lidmi ze strany vedení obce. I průměrně inteligentnímu člověku musí být jasné, že to co provedli se nedělá. Bez ohledu na zákon. Já bych přes ten nezpevněný okraj nechal párkrát přejet dovnitř a ven tatrou s pískem. Až by se ten okraj začal bortit, a on se pod takovou zátěží bortit bude, obec se už začne starat sama o to, co s tím dál. Anebo vám po té tatře alespoň zbydou nájezdy, abyste mohl provizorně pozemek používat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 19:24
avatar

Jaký důkaz? Vám zřejmě uniká fakt, že tazatel nabízenou úpravu vjezdu asfaltovou drtí odmítl. Co by ještě měla obec nabídnout? Měla by snad upravit vjezd proti vůli tazatele? Já bych naopak v případě poškození hrany asfaltového koberce tazatelovou těžkou technikou požadoval po tazateli náhradu škody.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 31.10.16 19:44
avatar

Úprava vjezdů na přiléhající soukromé pozemky, měla být řešena předem a měla být součástí projektu. To, že odmítnul asfaltovou drť položenou do ztracena, je pochopitelné, protože je inteligentní a ví, že se bude od kraje odlupovat a lámat i pod osobákem. A skončí to za půl roku schodem někde mezi jeho pozemkem, a novým povrchem, kdy už s tím nepůjde nic dělat. Já se nedívím, že to odmítl. Já bych to takto udělané odmítl taky. Já bych zašel na stavební odbor, chtěl bych vidět projekt. Silniční dílo je také stavba, se všemi povinostmi pro stavebníka. Tedy včetně jednání s dotčenými majiteli sousedních pozemků. To zřejmě nikdo neudělal. Proto hovořím o ignoranci investora, tedy zřejmě obce.


doplněno 31.10.16 20:00:

Milane, zrovna od vás bych takovou otázku nečekal. Ten nájezd musí být "do klínu". Tedu vysoký na straně vozovky a "do ztracena" na straně jeho pozemku. Jak silná vrstav asi vydrží pohromadě, při rozjezdu do kopce, při vyjíždění na silnici. Můj odhad minimálně 3-4cm. A bude se na okrajích dále trhat. Podle mě požadavek na zpevněný podklad má smysl. Kdyby obec nabídla nějaké patníky, jak tu někdo radil, tak by celé jednání možná nabralo jiný směr. Ale chtějí s ním vyběhnout, a každý tlak budí protitlak. Ostatně někteří radci na poradně s obcí souhlasí. Navrhovat kus fošny jako trvalé řešení?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.10.16 19:48
avatar

proč by se měla lámat pod osobákem, když se běžně používá na krajnice vozovek. A to přes to jezdí traktory na pole.

Nebo každý známe jinou asfaltovou drť. Mě po ní jezdějí nákladní kamiony vážící 40 tun a není problém.


doplněno 31.10.16 20:49:

Pane Nikdo, taková reakce od Vás mne překvapila. Vy, takový odborník, by si určitě poradil, jak to udělat, aby se kraj nedrolil...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.11.16 11:34
avatar

... víš vůbec jak ta asfaltová drť vypadá, že ji tak kritizuješ, nebo sis to jen někde přečetl?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 20:04
avatar

Co je tohle za myšlení? Copak úkolem obce je válčit s obyvateli? Copak úkolem obce, je znepříjemňovat jim život? K čemu je tak nepřátelská obec? K ničemu... To je diletantství nejhrubšího zrna. Někdo se na něco vybodnul, a občan to má řešit? Sakra už se probuďte. Co tu bylo dřív. lidi nebo obce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 31.10.16 19:47
avatar

Na druhou stranu - stovky lidí vám závidí krásnou silnici přímo před domem. Co by za to dali, kdyby si mohli upravit dva metry příjezdu a jeli hned po tak krásné cestě...

Zato vám je blbé si položit k silnici jednu fošnu a jezdit přez ni.

My u tchýně požádali starostu o 4 patníky, upravili si nájezd podle svého a patníky položili jako přechod silnice a vjezdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 21:45
avatar

Já se jenom divím, že úprava až k plotu nebyla provedena současně i s terénní úpravou komunikace najednou a se stejnou technologií.Kdyby zde bydlel pan starosta, tak by to tu jistě takto nevypadalo.:-D Oprávněně jste se tedy ozval, vždyť kumu by se chtělo přes tuto nerovnost vyjíždět a zajíždět.Protože ten nešťastný cca 1m přejezdu ke komunikaci patří obci, obecní úřad musí a taky navrhl řešení.Stále si ale myslím, jestli váš nesouhlas a požadavek není přemrštěný.Proč se bráníte té asfaltové drti.Prvak nebude na vašem pozemku a druhak pokud by se časem ukázalo, že řešení je nevyhovující, což pochybuji,opět by to měl řešit obecní úřad, protože vy jste na tuto skutečnost poukazoval.V každém případě vjezd k vašemu pozemku bude vypadat lépe, než to,co vidím na fotu.


doplněno 31.10.16 22:08:

A otázka pro nikdo. Vy nevidíte po čem tazatel s tou" těžkou technikou" jezdil dosud?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: asd1
Datum: 01.11.16 00:09

Nech si tam dát tu asfaltovou drť - to je vyfrézovaný asfalt ze silnice a je to naprosto OK i pro tatru písku. Nechápu proč jsi to odmítnul.

V každém případě to ale měli řešit automaticky a ne až když se ozveš že máš schod na vjezdu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 06:33
avatar

asd, já nebyl přítomen u práce, ale co když dělali asfalt, za hodinku chtěli nasypat recyklát-drť, ale majitel nesouhlasil. My jen vidíme nedodělanu práci, ale nevíme proč je to nedodělané a dáváme vinu firmě. Proč jinde to je hotové a zde ne?

Je snad řemeslník, který by to nedodělat komletně? Někdo to musel přebírat a je každému jasné, že to takto nemůže zůstat, proto se domnívám, že za nedodělek může tazatel.


doplněno 02.11.16 12:53:

To já zase vidím, že vedle je vjezd na jiný pozemek, a zde jsou normálně otvírací vrata.

Jinak souhlasím s poslední větou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 02.11.16 12:10

Na fotce vidim vjezd o kus vedle a tohle vypadá jako "ovírací plot" pro občasné použití. Firma tam těžko může něco asfaltovat oficiálně a těžko to bude i v projektu. V každém případě odmítnout nasypání recyklátu nebylo moc chytré.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.11.16 07:01
avatar

vidím, že příjezd se mírně svažuje směrem k silnici, takže dorovnání terénu přece není až tak velký problém.

Nevím jak vy, ale já bych se nehádal a ničeho se nedomáhal a už dávno bych měl příjezd z kočičích hlav.

Douška pro případné neznalce : kočičí hlavy se říká velkým čedičovým dlažebním kostkám. Mají tu výhodu, že příjezdová cesta poskládaná z kočičích hlav je nepoškoditelná a nezničitelná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.