Odstranění cigaretového zápachu ze stěn

Od: Datum: 29.10.16 00:13 odpovědí: 5 změna: 29.10.16 23:17

Zdravím!

Prosím Vás o radu či názor, zdali bude mít nějaký efekt použití UV zářiče Sirius pro boj s cigaretovým zápachem uloženém ve stěnách pokoje. Odstranění staré malby beru jako samozřejmost ale raději bych si chtěl celé snažení něčím pojistit. Někdo prý s úspěchem používá ozonátor. Tahle lampa ozon vytváří také, tak mě napadlo její použití. Omlácení omítek a znovu nahazování nechci absolvovat, stěny nejsou ve špatném stavu.

Díky za jakoukoliv radu a zkušenost s bojem proti smradu ze stěn!

doplněno 30.10.16 13:32:

Všem Vám moc děkuji za příspěvky! Vyzkouším vše, co zde radíte. Už jsem objednal Sanytol jak radí "blesik". Mají přímo prostředek na odstranění pachů, zatuchliny a cigaretového kouře. Sice je primárně určen na textil, ale to je jedno. Pokud tohle nezabere, zkusím savo a horské slunce (UV). Pokud si vzpomenu, dám pak vědět jak jsem dopadl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.16 08:19

Než se spoléhat na nějakou pochybnou lampu, pak bych se raději obrátil na prodejce chemie nebo ještě lépe na nějakou sanační firmu v okolí a pokusil se od nich zakoupit chemický přípravek do rozprašovače, který účinně likviduje zápach ze stěn i po požáru a na to dát novou malbu. Asi nejjednodušší řešení. Možná by pomohl i roztok lehce ředěného Sava, ale použít roušku a na půl dne vypadnout z bytu. Do malby přidat trochu Sava.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.10.16 10:49

Pomůže to, a nejde o ozon ale ultrafialové záření, které má stejný účinek jako savo. Zápach ze stěn má na svědomí z velké části vlhko a hnilobné procesy které UV zážení ničí. Odstraníte jedno nebo druhé a stačí jen vyvětrat. Nová malba je podmínka úspěchu. Pozor na kytky, lampa je s jistotou zahubí!

Datum: 29.10.16 11:01

Nevěřím, že by "lampa" pomohla.Snad ,lehce omýt stěny Savem a vymalovat.

Datum: 29.10.16 13:51

Vyzkoušejte ;) běžně tím svítí na porodním. Chlór (v savu), nedělá nic jiného, ničí a dezinfikuje a protože je to plyn rozpuštěný ve vodě, tak se postupně vypaří a vyvětrá. Pozor, nejedná se o "lampu" ale horské sluníčko, zdroj UV záření!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.10.16 23:17

Stejný problém jsem nedávno řešila po nájemníkovi, který mi prohulil garsonku mariánkou. Nepomohlo ani vybílit, žádné vůně, až Sanitol ve spreji (např. Kaufland). Je to malý zázrak a není drahý. Nastříká se do vzduchu a zlikviduje pachy, trvale. Už nevím jestli to stačilo jednou, ale vím, že to bylo velice rychle. Mám ho neustále při ruce.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.