Oprava baterie akušroubováku 14,4 V

Od: Datum: 28.10.16 08:32 odpovědí: 7 změna: 28.10.16 20:05

Dosloužila mi baterie akušroubováku 14,4 V. Můžete poradit, jak ji opravit?

Děkuji za každou dobrou radu.

Michael

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.16 09:06

Máš tak nějak tři možnosti.Dát repasovat,koupit novou což se do tohoto typu vrtačky navyplatí(mám ji doma a řešil jsem to v loni). Nebo koupit samotné články a udělat repas doma..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.10.16 09:51

Příští týden bude v Lidlu aku šroubovák s baterií Li-Ion 20V 2000mAh za 1390Kč.

Daleko lepší investice, než oživovat tuhle.

Datum: 28.10.16 10:11

zdravím,

rady kolegů nademnou mají pravdu. Můžeš si koupit články a vyměnit doma (1 článek cca 100Kč), nebo nechat udělat ve firmě která se tím zabývá - to vyjde samozřejmě dráž, nebo koupit nový stroj. U nářadí Ferm se výměna článků asi opravdu nevyplatí, specializovaná firma zabývající se repasemi baterií sama na svých stránkách upozorňuje, že se to vyplatí jen u dražšího (značkového) nářadí. Měl jsem tam na repasi 2ks baterií do vrtačky Dewalt a stálo to cca 3000,-Kč (to je ale vrtačka za cca 8 tis. Kč!) .

doplněno 29.10.16 11:33:

přečetl jsem si alternativní rady níže a doplnil bych, že jsem měl na mysli plnohodnotnou náhradu nikoliv (bez urážky těchto řešení) nouzovou kutilskou splácaninu. *smich*

Datum: 28.10.16 11:59

Kúpte si nabíjacie batérie typu AA v Lídlu 1,2 V.Vy potrebujete 12 kusov a zapojte ich do série.Potretím kyselinou chlorovodíkovou po kontajte vám pekne chytne cín a drôt som použil 1,5 meď.Mne to už funguje takto 2 roky.Cena asi 14€ za baterie.

Od: ant
Datum: 28.10.16 14:41

V tomto batterypacku většinou bývají NiCd či NiMH články velikosti SC, které se dají koupit a pospojovat dohromady opatrným pájením (pěkný návod zde: http://www.ledshop.cz/index.p…hp?page=clanky_detail&id_cl=9 )
Lze použít i kvalitní NiMH tužkové články, ale musíme počítat s několika omezeními, nemusí se vejít do původního obalu a vrtačka s nimi nebude mít příliš sílu (to lze částečně zlepšit tím, že pospojujeme nejdříve paralelní dvojice AA článků a tyto dvojice pak spojíme sériově, ve vašem případě tedy 2ks x 12 = 24 ks)

Datum: 28.10.16 19:55

Nebo si udělat kablík s "krokodýlkami" a živit vrtačku z 12V baterie. Sice je to o 2V méně, takže bude trošku slabší výkon, ale mělo by to být v pohodě. Nebo zapojit na 12V autonabíječku, z ní těch 14,4V leze. Je fakt, že náhradní baterie jsou často dražší, než to levné nářadí.

Od: jmlc®
Datum: 28.10.16 20:05

ferm je sice slušná značka pro kutila, ale 1,3Ah ... no, taky hlasuju pro novou vrtačku, třeba právě tu z LIDLu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.