Podřezání zdiva - jak správně na to?

Od: Datum: 27.10.16 21:15 odpovědí: 9 změna: 28.10.16 15:00

prosím o rady zkušenějších, jak provést podříznutí domku viz. foto (domek z třicátých let) 45cm plná cihla. domek budeme kompletně rekonstruovat i s podlahami (momentálně prkenná podlaha)

podřezávat chceme co nejlevněji-takže svépomocí.

-čím podřezat? prý pila z katru?

-řeže se po spáře, vloží 2mm PE folie, přesah 10cm, nesvařuje se? nad folii se pak vtloukají plastové destičky cca velikosti cihly? jedna vedle druhé z obou stran? nebo mezery? jak vtlačím do spáry maltu?

-technologický postup jak to dělat? řeže se celá zeď a postupně podkládá těmi destičkami? řízne se půl metr, vloží izolace, vtlučou destičky a řeže se dál?

-v jaké výšce se podřezává? nad budoucí podlahou kolik centimetrů? PE folie se následně dá svařit s izolací pod podlahou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honza5
Datum: 27.10.16 21:19

ještě to foto:)

Datum: 27.10.16 21:59

Když se podívám na baráček, tak já bych rekonstrukci provedl kompletní demolicí a postavení nového.

Protože zahraňovat pár plných cihel nemá smysl.


doplněno 27.10.16 22:26:

Dle fotky je ale na tomto baráčku potřeba vše vyměnit,takže rada stále platí. A hlavně pokud máš omezený rozpočet, tak to platí dvakrát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 27.10.16 22:13

to by asi neklaplo:) máme na to něco málo přes 500.000 za to bychom to nepostavili. (a právě proto si toho chceme co nejvíce dělat sami, abychom se do toho vešli. podkroví se dělat nebude)

Datum: 28.10.16 11:10
avatar
Ptáš se jak vysoko nad podlahou. Ideální by bylo položit izolaci podlahy a na izolaci stěn ji napojit. Abys neměl u podlahy pěti centimetrový pruh mokré plesnivé zdi. Podle stavu zdi se dá řezat i metr. Když jsou zdi bez prasklin. Akorát že čím větší kus lepenky tam cpeš tím hůř to jde. U metrových úseků se dá s úspěchem použít metoda že se v místě napojení na další pruh dá vyseknout celá cihla a pak to poctivě svařit hořákem. Je to jistější než spoléhat na to, že se při zasouvání nedostane mezi pruhy písek a neudělá se tím most pro vzlínání vlhkosti. Akorát je to s vysekáváním cihly samozřejmě pracnější.
doplněno 28.10.16 11:17: Hlavně nevěř na pohádky o reverzní osmóze. Můžeš si nechat pro jistotu spočítat náklady na chemickou injektáž. Je to méně pracné ale dražší. A navíc u tebe když nemáš vyřešené izolace podlah asi nevhodné řešení.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 28.10.16 12:12

ok, takže podříznouut co nejníže? pokud to půjde, klidně i ve výšce pod budoucí podlahou? (nebo zároveň?)

ona lepenka se už dnes asi nepoužívá, prý PE folie viz. video 35sekunda. pak tam tluče ty destičky


nicméně pořád mi není jasný, jak do vzniklý spáry dostat maltu. napadlo mě, nacpat tam vlnu místo malty, aby se dutiny ucpala. ale to by celý dům v podstatě stál jen na těch plastových deskách(možná by i šly nacpat je jednu vedle druhý, né rozestupy)

Od: janm*
Datum: 28.10.16 12:42

Zdravím

Bourat takovýto domek postavený z poctivých plných pálených cihel s výbornými akumulačními schopnostmi je úplný nesmysl. Když ho podřežete vyměníte případně okna dveře omítnete zateplíte /budete-li chtít/ poopravíte střechu /je-li třeba/ pak není co řešit, domek bude bez problému sloužit další století.

Když jsem podřezával, tak jsem použil folie (penefol, fatrafol už si nepamatuji kterou z nich) jejich výhodou je, že se dají stočit do "úzké ruličky" . Postupoval jsem tak že jsem vždy vyboural díru na dva šáry (řádky) cihel vložil ruličku izolace (shora ze spod folie se na to dává ještě k tomu určená textilie) a vždy postupně vyboural odmotal zazdil, vyboural odmotal zazdil a tak postupně se izolace odvinovala takže zdivo v délce 7 m podřezáno bez jakéhokoliv spoje na folii, ta byla tímto položena v jednom kuse, pouze v rohu přeložena přez celou šířku folie a zase vkuse. Při dozdívání je nutné vždy mezi dozděné cihly ze spod a zeď shora na níž navazují dobře "vypřít" užíval jsem k tomu podlahovou dlažbu (zlomy) staré břidlicové tašky ze střechy. Uplynula již řada let od doby kdy jsem podřezal, domek si ani "nesedl" drží jako původně.


doplněno 28.10.16 12:58:

P.S.

Postupy podřezání mohou být různé, pokud máte zdi kde by se dobře dostala "technika" tak v rámci urychlení a omezení pracnosti bych si zjistil kolik by stálo (počítá se na metry) strojní podřezání nerezovými plechy. Místa kam se pak technika "nedostane" různé "záhyby" ve dvorku apod. se pak dají udělat ručně třeba jak jsem výše uvedl. U toho ručního způsobu za užití té folie se dá dělat i na etapy, tzn. uděláte kolik uděláte co se nudělá tak se rulička izolace nechá nedovinutá v místě kde jste skončil a díry kolem ní a v ní se ucpou např. vatou a zvenku zajistí např. deskami nebo cihlami aby vám do domku nic nevlezlo, pak se "zákryt" odstraní a jede se dál, postupně v klidu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.16 13:05

Když si odmyslím věci, které se budou muset vyměnit, tak mi zbydou 4 holé mokré zdi. A proto se ptám, má smysl zachraňovat pár cihel, když vše ostatní budou muset vyměnit?

Cihla je levná a tyto 4 zdi se dají postavit v pár lidech za víkend na pořádné základové desce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 28.10.16 13:14

andelck

V tomto se neshodnem, stoprocentně se to oplatí opravit, ať si říká kdo chce co chce levněji to vyjde určitě, u novostavby máte navíc nejen práci s postavením těch 4 zdí ale daleko více, za víkend to postavit vidím spíše jako "teorii", novostavba bude dozajista dražší než oprava. Navíc domek se nemusí opravovat najednou udělají spodek a později mohou vrch, dá se opravovat postupně a vyhnout se tak hypotékám úvěrům apod.


doplněno 28.10.16 13:19:

Ne vše co je nové je vždy "lepší", když vidím tu poctivě prozděnou zeď z pevného bytelného materiálu byla by velká škoda to bourat . Po podřezu si pak mohou kdykoliv domek zateplit a budou mít nejen zateplení ale i akumulaci což je velká výhoda. Takovéto poctivé zdi pak vydrží dalších několik set let, jsem zvědav jak to bude u některých "dnešních technologií" nerazí-li ovšem tu cestu že každá generace si domek zbourá a postaví vždy znovu, to osobně nevidím jako rozumnou cestu, je to cesta která ale jistě nahrává "stavebnímu byznysu".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.16 15:00

doby den nam podrazavali mistnost dali tam pe folii a pak presahy asfaltove izolace daji ze zdi ze vnitr na napojeni na vodorovnou izolaci tak to sem si nechaval podriznout jednu mistnost a zybtek sem delal ze jsem vybouraval 2 rady cihel dal folii a dozdil a vyklinoval a vycpal betonem spary jinak oni jinak jeste pokud to podrizne firma zaklinuje nechavali hadicky ze zdi a celou sparu zahazeli maltou druhy den tlakove s rozpinavou slozkou natlacily pres nadobu a kompresor maltu hadickama do spar

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.