Domácí vodárna stále vyhazuje jistič

Od: Datum: 26.10.16 12:04 odpovědí: 7 změna: 27.10.16 22:20

Dobrý den , mám domácí vodárnu zn. WILO , je asi sedm let stará, už asi měsíc mi nepravidelně po několika sepnutí vyhazuje jistič prosím poradte co s tím předem děkuji,ještě jsem zapoměl popsat ze občas vodárna sepne, motor nenaskočí jen bzučí a pak vypadne jistič, vodárna je v provozu denně od té doby co jí máme motorem lze otočit úplně volně skoušel jsem ji zapnout i do jiné zásuvky přes jiný jistič a problém je pořád stejný párkrát sepne normálně a pak jen sepne tl. spínač motor bzučí a pak vadne jistič

Milan

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.16 12:18

vypadá to na zadřené ložisko.Větší odpor pak brzdí motor a ten při velkém zatížení vypadne.

JB

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.10.16 16:52

Mnoho rad máte zde http://www.poradte.cz/domacno…-vodarna-vyhazuje-jistic.html které z nich jste už využil? Tato vodárna HWJ 401 EM dle popisu má motor na 3x400V http://www.cerpadla-neptun.cz…tml?im=man1_1367699698147.pdf Pokud tlakový spínač sepne a motor "bručí, chybí mu jedna fáze - vadný kontakt tlakového spínače; už vám to radili,třeba @bratrh; zkontroloval jste spíníní všech tří fází tlakovým spínačem? Mohlo by jít i o ložisko, které je skoro "vysypané" a rotor občas drhne o stator a proto se nerozběhne, i když naprázdno se točí; ale to vidím jako malou pravděpodobnost...

doplněno 26.10.16 17:00:

Přehléhl jsem se, tento typ se vyrábí i s motorem na 230V, s označením DM je na 400V a dle fota je to typ EM...230V...omlouvám se za část rady. Ale tazatel možná upřesní motor, pokud je to jinak..

doplněno 26.10.16 17:05:

Motor mi připadá jako trojfázový s kondenzátorem, kdo máte tuto vodárnu, upřesněte mne...a pro tazatele - dejte foto štítku motoru..

Ohodnoceno: 2x

Od: milanmrzilek
Datum: 26.10.16 23:20

díky za rady , abych pravdu řekl zatím jsem zjistil jen to že to není jističem uzeměním a motor se také otáčí volně tak zbývá už snad jen ten tlakový spínač nebo jak někdo psal rozběhový kondenzátor ale to nevím co je a kde to hledat pod tímto štítkem je krabička se zapojením kde je vše jako nové čisté a suché

Od: dam®
Datum: 27.10.16 00:15

Pokud se toto ukáže dvojmo - nesem strújcem,ale nějaký chaos který chce určovat pravidla. Odpověď - kondenzátor - 20mikrofarad na 400Voltů (dle vašeho štítku), většinou šedý váleček z plastu s pár dráty, pokud pustíte motor bez čerpadla /zátěže/ a nic se nestane, tak spíš hledejte chybu v vlastním čerpadle a né pohonu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.10.16 21:10

Motor je jednofázový s rozběhovým kondenzátorem 20mikroFarad/450V. Může být již špatný, vyzkoušel bych ho vyměnit za stejný s uvedenými hodnotami. Nevím, jestli tlakový spínač jen spíná motor při poklesu tlaku, nebo jestli spíná i rozběhové vinutí motoru? Nebo pokud je rozběhové vinutí dimenzováno pro trvalé napájení přes uvedený kondenzátor, tak to nemůže být tím tlakovým spínačem, ale pouze tím kondenzátorem.

Datum: 27.10.16 21:57

Můžete zpřístupnit foto tlakového spínače, typu, štítku? Případně odkrytovaný tlakový spínač, pohled na hontakty - demontovat kryt a fotit v neznapěťovém stavu! Vypnout na jističi!

Datum: 27.10.16 22:20

Tak buď přechoďák (očistit všechny kontakty),kondenzátor (vyměnit) nebo motor v ( ! ) Tady to řešili odborníci http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,28438.0.html

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.