Kde sehnat náhradní díl k sifonu od odpadu

Od: Datum: 25.10.16 22:41 odpovědí: 10 změna: 27.10.16 21:04

Nemá tu prosím někdo tušení kde sehnat ten plastovej náhrádní díl k nerezovému sifonu od odpadu, co je na fotce? Původní co tam byl, jsem zdeformoval, krtkem na čístění odpadů a nový nemužu nikde sehnat. Ptal jsem se v bauhausu i ve speciálce a nikde ho nemůžu sehnat, všude máji jen celý sifon a skrz toto se mě nechce kupovat celý sifon. Neměl by někdo typ kde ho sehnat?Jen dodám, že jsem z BrnaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.16 23:44
avatar

Zdravímm,
výrobce je český Novaservis (web), ale náhradní díly ani oni na svém webu nemají. Co tam zkusit napsat nebo zavolat?
Mmch - sifon bude fungovat i bez toho plastu - ten košíček je tam jen jako zadržovací, když vám něco padne do odpadu, tak že to zůstane v tom košíčku a proud vody to nevyplaví ze sifonu dál do potrubí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 26.10.16 00:43

Jediné sítko od Novaservisu, které jsem našel - zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.16 18:53

A nemůžete si koupit nový umělohmotný sifon, ten nestojí skoro nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 27.10.16 19:23

Předpokládám, že tam ten hezký nerezový sifon má kvůli vzhledu a nechce tam proto žádnou bílou plastovou hrůzu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.10.16 20:27

vzhledem ke vzhledu, chci nechat zachovaný tento nerezový..

Od: krtek*
Datum: 27.10.16 18:56

Gieger, Ptáček, Richter+Frenzel...tam vám poradí...to jsou specialisti...Baumax, Bauhaus, Obi a tyhle jsou jen překupníci...já si zas nechávál dělat teď na zakázku větší krycí rozetu..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 27.10.16 19:27

Mě by spíše zajímalo, jak někdo mohl to sítko v sifonu zmasakrovat krtkem.*ee* Přece krtka strkám do odpadní trubky po odmontování sifonu.*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.16 20:25

Když jsem měl ještě ten obyčejný sifon bílí tak tak jsem vždicky dával krtka a vždy bez problémů. Neměl jsem tušení že v tomto je ten plastový díl, jinak bych ho tam nedával... A kdybych toho krtka dal do odpadní trubky jak píšete, tak jak bych tam potom nalil tu horkou vodu, když bych měl odmontovanej ten sifon?

Od: ctenar*
Datum: 27.10.16 20:48

Nevím, na co potřebujete horkou vodu, když máte krtka. Horká voda a domácí žíraviny jsou pro dřeva, která si neumí oddělat sifon a protáhnout trubku krtkem.

Krtek se přes sifon necpe kvůli obtížnosti těch prudkých zatáček a taky aby se nepoškrábalo umyvadlo a výpusť. Zkrátka nacpat ho do rovné odpadní trubky je mnohem jednodušší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 27.10.16 21:04

Ono to sítko ani nebude pro funkci zřejmě nutné. Nevypadá, že by těsnilo nějaký spoj. Navíc jestli je na výpusti už nějaké sítko, tak to zachytí většinu věcí.

Ne že by trubkám domácí kanalizace mělo vadit, kdyby tam někdo např. z kuchyn.dřezu pravidelně něco splachoval. Ostatně po pár decimetrech trubek je umyvadlo/dřez připojen na stejnou trubku jako WC (pokud nemáte spec.vodoinstalaci s odděleným sběrem šedé a černé vody, ale to byste skoro určitě věděl, kdybyste ji měl a rozuměl byste principu fungování vašich trubek lépe).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.