Zapojení telefonní linky po rekonstrukci

Od: Datum: 24.10.16 23:08 odpovědí: 2 změna: 27.10.16 17:05

Zdravím všechny,

dělal jsem rekonstrukci silařiny i slabařiny v bytovce.Vše funguje jak má jen si nejsem jistý zapojením telefoního kabelu.Popis situace: do bytu vede SYKFY 2x3x0.5 a v původní instalaci byl zapojen do telefonní zásuvky bílo-modrý pár(aspoň doufám že si to dobře pamatuji).Po rekonstrukci jsem byl nucen použít jinou zásuvku.Respektive zásuvku RJ-45 (protože RJ-12(11) v tom stylu ,který je v celém bytě, nedělají).Zapojil sem tento pár na střed zásuvky.Podle mých zkušeností by to mělo fungovat, ale nefunguje.

Na páru modro-bílá je napětí cca 5V

Na páru oranžovo-bílá cca 2V, zeleno-bílá-0

Ptám se tedy- má být v zásuvce nějaký koncový odpor?

Jaké napětí má být na drátkách?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.16 15:00
avatar

Linkové napětí máte nízké, normálně pohybuje se okolo 50V DC; taky máme zásuvku RJ-45 a do ní vsunut RJ-11, vodiče zapojeny na dva střední piny a vše v pohodě; Zkuste kontaktovat poskytovatele, pokud došlo ke zkratu linkových vodičů, mohlo to být vyhodnoceno jako porucha a odpojeno od systému...telefonní přístroj nechte připojený...je to ten původní nebo nějaký jiný? A ještě dotaz, těch 5V je naprázdno nebo při připojeném a zvednutém telefonu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuba2580
Datum: 27.10.16 17:05

Telefon už tam prakticky není.Tato linka je využívána jen na přivedení signálu do wifi-modemu.A ano podle majitelky tento přístroj před rekonstrukcí fungoval.těch 5V je naprázdno.Nejspíš máte pravdu že tam došlo ke zkratu, protože hrubé práce dělala firma která se s tím moc nepárala.

Zkusím zavolat poskytovateli a snad to bude fungovat.

Děkuji za pomoc

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.