Červotoč-drevo na kúrenie ako uskladniť?

Od: Datum: 24.10.16 08:34 odpovědí: 1 změna: 24.10.16 08:59

Zdravím radcovia.Cez leto sa u rodičov na dome robila rekonštrukcia a tak mi ostalo drevo zo starého krovu (cca.rok 1955-60).Rozrezal som ho, porúbal,sledujem však že mnoho kusov dreva bolo napadnutých červotočom.Pri niektorých polenách sa pri rúbaní doslova prášilo.Drevo je uskladnené ako vždy na terase pod prístreškom v "big-bagoch" a odtiaľ si postupne budem brávať dnu na kúrenie do krbu v prútennom koši vystlaným igelitovým vrecom.Je môj postup správny ak naberiem drevo a nechám uzavreté igelitové vrece a na noc ho nechám vonku alebo môže byť naložený kôš vo vnútri aj niekoľko dní (drevo v igelite) bez toho aby sa z neho okamžite bralo na kúrenie?Chcem sa vyhnúť škodám ktoré by mohol napáchať škodca na nábytku,drevonnom schodišti,linke,atď.Ďakujem za rady,nápady ako nato,lebo brať si každú chvíľu iba po kusoch nieje moc komfortné.Ď.

To drevo plánujem počas vykurovacej sezóny spotrebovať komplet.Vonku nemá nič čo by mohol napadnúť-fasáda mu nebude chutiť...snáď...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.16 08:59

Červotoč nemá rád hluk ani jakoukoliv změnu prostředí. Obojího jste mu dopřáli dost a tak je velm i nepravděpodobné, že by se vám množil po baráku. Navíc nesnáší nízké teploty (už +10°C stačí na jeho likvidaci)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.