Napojení na starý rozvod topení

Od: Datum: 24.10.16 07:51 odpovědí: 4 změna: 24.10.16 11:12

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu. Potřeboval bych se napojit na starý rozvod topení v oceli, trubka v místě připojení má cca 6 cm průměr, jde mi o to, že nevím, jak to má silnou stěnu, jestli bude síla stěny stačit, když tam udělám závitníkem závit na 1/2", aby mi to tam nedrželo třeba jen na dva, tři závity. Je to úplně nejníž v topném systému, nahoru je to tak 6-8 metrů. Nebo jaké jsou jiné možnosti napojení, doma mám CO2. Předem díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.16 09:52
avatar

Vezměte do ruky posuvné měřítko a změřte vnější průměr. Mělo by se jednat o dvoupalcovou trubku, na které se dvoupalcový závit vyřezat dá (6 cm není 1/2" ale 2"). Na tento závit se dá namontovat nějaká redukce a do této redukce můžete připojit novou trubku.

Tenkostěnnou trubku vám do ústředního topení asi nedali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 10:35

Mohli by ste tam dať toto: http://www.fepol.cz/zbozi/geb…i-2-spojka-vnitrni-zavit.html a potom si to zredukovať na vami potrebný priemer.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja1
Datum: 24.10.16 10:54

Co něco takového? Tady máte pořádný dlouhý závit, našroubujete na trubku a provrtáte díru. Závit jen v trubce se může vylomit, popřípadě nebude těsnit.

Nebo na trubku navařit mufnu a provrtat stěnu trubky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 24.10.16 11:12

Jestli to je odbočka z trubky tak nejlíp vyvrtat díru a navařit hrdlo. Bez svařování ta objímka s hrdlem, ale je to zdroj poruchy do budoucna.

Je dobré špony vyndat - vyvrtat, srazit otřep a pak např. vysavačem, drátem s hadříkem (jako zárohák) vybrat špony ven, opatrně tak aby se nazasunuly do trubky mimo dosah.

Jen díra a závit je problémové místo, nedoporučuju.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.