Otevírání elektrických vrat se nezastaví

Od: Datum: 23.10.16 18:22 odpovědí: 5 změna: 23.10.16 20:05

Používám k otevírání vrat garáže cca 10 let starý elektrický pohon Nice s ovladačem (starší verze obdobného pohonu viz, http://azpohony.cz/sp6100-spider-pohon-pro-garazova-vrata-do-hmotnosti-100-kg-p-141.html), zavěšený u stropu garáže. Nyní se stává, že po otevření se vrata nezastaví v poloze otevřeno, přejedou krajní polohu a zaseknou se až o zadní kontstrukci rámu. Poradíte co se mohlo stát a co mám zkontrolovat? Ptám se jako člověk, který za téměř deset let na vratech nic nenastavoval.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.16 18:27

Podle všeho bude vadný koncový spínač, který vypíná pohon po dojetí na nastavenou poloho, může být pouze znečištěný. Jde o to jaké je konstrukce a od toho se odvíjí možná oprava.

Ohodnoceno: 0x

Od: isteron
Datum: 23.10.16 18:28

Skontrolovať koncový vypínací kontakt. Za tie roky už to mohlo skorodovať a nastaviť znovu polohy.

Od: dexx®
Datum: 23.10.16 18:32

Záleží jestlimají mechanický koncáky, nebo enkodér...musíte napsat přesný typ.

Od: mirazbira
Datum: 23.10.16 20:05

Popis tipu jsem na pohonu nenašel a dokumentaci už nemáme, ale po delšímu googlení podle obrázků a popisu jsem dospěl k závěru že je to s největší pravděpodobností Nice Spido KCE

Datum: 23.10.16 19:51

Špatný koncový spínač. S největší pravděpodobností magnetický.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.