Revize plynového spotřebiče

Od: Datum: 23.10.16 17:05 odpovědí: 2 změna: 23.10.16 19:35

Prosím o radu. Představenstvo bytového domu, které je ve vlastnictví majitelů bytových jednotek sjednalo dle vlastního uvážení revizi plynových spotřebičů ve všech bytech, kde se tato zařízení nachází. Argumentuje povinností revidovat každé dva roky plynové spotřebiče v domácnostech. Cena revize jde na vrub každé domácnosti, kde revize proběhla. Domníval jsem se, že povinnost revize plynových spotřebičů v domácnostech je pouze při uvedení spotřebiče do provozu. Poté, že je na majitelích těchto spotřebičů, jak o ně pečují. O tom, že existuje přímo povinnost těchto revizí v domácnostech, a to každé dva roky, o tom jsem neměl tušení. Také vím, že tato povinnost se snad týká pouze spotřebičů společných pro celý dům (kotelny, plynové cesty). Postupuje představenstvo v souvladu s právem? Případně můžete mě poslat odkaz, kde se o této problematice pojednává? Děkuji předem za odpovědi. P.Zavřel.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.16 19:22
avatar

Viz článek: http://www.plynari.eu/plyn/revize.php Přečtěte až do konce;)


doplněno 23.10.16 20:23:

Pravidelné servisní prohlídky plynových sporáků sice nejsou stanoveny zákonem nebo vyhláškou, avšak v případě, kdy dojde k pojistné události, vyžadují pojišťovny téměř vždy předložení důkazu o odborně zajištěné údržbě plynových spotřebičů.V našem činžovním domě se tyto kontroly provádí běžně. a nikdo to nevadí. Vždyť je to hlavně v našem zájmu.Kontroluje se plynoměr i těsnost potrubí ke sporáku včetně průchodnosti hořáků.


doplněno 23.10.16 20:25:

omlouvám se...nikdo to nevadí-správně nikomu to nevadí:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.16 19:35
avatar

Článek odkazuje na vyhlášku č.85/1978 Sb, kde se v §1 praví:

(1) Vyhláška se vztahuje na organizace, které vyrábějí, montují, provozují, opravují, udržují plynová zařízení (dále jen "zařízení") nebo provádějí jejich revize.

(2) Za zařízení se pro účely této vyhlášky považují zařízení podléhající státnímu odbornému dozoru nad bezpečností práce, vykonávanému Českým úřadem bezpečnosti práce a Inspektoráty bezpečnosti práce, a to zařízení pro a) výrobu a úpravu plynů, b) skladování a přepravu plynů, c) plnění nádob plyny, včetně tlakových stanic, d) zkapalňování a odpařování plynů, e) zvyšování a snižování tlaku plynů, f) rozvod plynů, g) spotřebu plynů spalováním.

(3) Za zařízení uvedená v odstavci 2 se nepovažují zařízení, která jsou v osobním užívání uživatelů bytů a místností nesloužících k bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.