Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, chtěl bych poradit, jestli je lepší na chatu bojler, nebo průtokový ohřívač, kde bude potřeba teplá pro sprcháč. Díky za názor.
Kdysi jsme řešili na chalupě, kde máme 2 koupelny. V jedné klasický bojler, v druhé průtokáč. Rozdíl ve sprchování byl velký, ve prospěch bojleru. Nakonec jsem probourali a napojili i druhou koupelnu na bojler.
Z průtokáče nikdy nebyla voda horká, rozhodně doporučuji bojler.
Jen bych ještě doplnila, pokud přijedeme v pátek večer, bojler sepne v noci a nahřeje vodu. Ráno ho vypneme a vodu máme až do neděle v pohodě. Jinak my vypínáme při odjezdu elektřinu i vodu, takže se přes týden nic nenahřívá, není žádná spotřeba.
Přikláněl bych se k bojleru. Je zde ještě jeden aspekt, který nikdo nezmínil.
Pokud nejste připojeni na vodovodní řad s konstantním tlakem, bude vám tlak u domácí vodárny značně kolísat. Z toho vyplývá i následná změna teplota vody (nízký tlak vyšší teplo a opačně).
Neneočekáváním této situace může dojít i k popáleninám. Toto je docela obtížně řešitelné třeba při sprchování.
ty kombinované lázeňáky máme na darling, mají cca 90 litrů.Dá se nastavit terostat na minmum a v případě potřeby ohřát dřrívírm,zároveň se vytopí i koupelna. Problém s kolísáním teploty při správně seřízeném darlingu není
Ty kombinovaná lázeňská kamna mám také (80 l) dle mně je to dobrá volba, ale může být dobrá i v případě že pořídíte láz. kamna i bez el. ohřevu čili pouze na tuhé palivo, v tomto případě je dobré volit co možná větší objem kamen, známý má tuším 115 nebo 120 a když je v pátek po příjezdu na chatu (domek) natopí vydrží mu pak při menší spotřebě teplá voda velmi dlouho a někdy když odjíždí má v neděli ještě vlažnou. Čili je-li větší objem pak platí že se natopí najednou více vody a nemusí se pak pod nimi zatápět každý den, i to je možnost, na chatový provoz velmi dobré. Na druhé straně větší objemy jsou i s el. dohřevem a tam je výhoda nechat to v době nepřítomnosti temperovat na minimum kvůli zámrzu, po příjezdu pak stačí zatopit a za třičtvrtě hoďku až hoďku máte horké vody na rozdávání a můžete si dát třeba vanu, výhodou je že se na topení v láz. kamnech dá krásně užít i drobnější dřevo, které lze volně sbírat jako "klest".(např. větve průměru tři, čtyři centimetry,/byť klest je myslím definována až do 7 cm/ ale nemusí jít o žádné "klády") Výhodou lázeňských kamen také je, že díky své konstrukci jsou velmi nenáročná na tah, a ačkoli se to oficiálně "nesmí" fungují spolehlivě i bez komínu.
Lázeňská kamna s el. ohřevem = dva v jednom, lze je užívat pouze na elektřinu jako klasický bojler, kombinovaně el./TP nebo jen na TP dle potřeby, nevýhodou je cena, čím větší objem tím dražší, jinak ale skvělý vynález, jednoduchá spolehlivá.
Známý měl původně na chatě jen klasický el. bojler, jakmile se ale dozvěděl že existuje tato možnost, láz. kamna pořídil a od té doby elektrický bojler "stojí".
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.