Kape mi bojler

Od: Datum: 22.10.16 11:53 odpovědí: 12 změna: 22.10.16 16:38

Dobrý den, už nějakou dobu mi maličko kape bojler, zn. Superlux...Nejspíš prorezla nádrž? Na fotografiích je to vidět. Kape ale opravdu jen maličko, ani ne půl deci za 24 hod. Jinak funguje v pořádku. Všimla jsem si, že termostat už neukazuje správně teplotu ohřáté vody a je zevnitř orosený. Je už to zřejmě starší typ, alespoň už jsem žádný takový v nabídce nenašla. Tak prosím o radu - jak moc rychle mám pospíchat s výměnou bojleru? Jaký typ by jste mi doporučili? Je výměna hodně náročná? Je na to třeba zavolat specialistu? Moc děkuji za každou radu!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vernon
Datum: 22.10.16 12:18
Proreznul. Bude se to zhoršovat, s výměnou neotálet.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 12:48
avatar

Vyměnit co nejdříve,obzvlášť když pod ním máte tu el.zásuvku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 22.10.16 12:58

Vyměnil bych to. Nemá cenu riskovat, kdy to někoho vyplaví. Specialista potřeba není, ale je potřeba starý sundat, nový připevnit a propojit s vodou - máte tam opletené hadice, tak to je snazší, snad bude pasovat i šroubení. A samozřejmě přehodit elektriku - nebo aspoň zástrčku, pokud u nového nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 13:17

No už se poohlížím po novém - ale ještě se rozhoduji jaký.. Nejlepší by zřejmě byl co nejpodobnější typ..Nikoho bych sice nevytopila - bydlím v domku, ale bohužel sama. A to víte - samotná ženská v baráku *nevi* S takovými záležitostmi si bohužel rady nevím..

Datum: 22.10.16 13:19
avatar
Je to uplne obyc bojler na 220V , 80litru objem
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 13:14
avatar
Nema smysl cekat. V bojleru je tlak , takze vymenit co nejdriv.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 13:44
avatar

Zdravím nedávno jsem měnil bojler za starý tatramat oslovil mne DZD Dražice bojler sedl na původní konzoly ,protože to tak schválně vyrábí pro jednoduchost výměny . Ještě jsem si připlatil a koupil Smart bojler , ketrý sám řídí ohřev vody dle spotřeby nebo tarifu HDO . Jen instalatér doladil dopojení trubek cca 400,- a už se ořívalo ,což jsem chtěl podotknout že dopojení těma pancéřovkama není moc vhodné ,protože nedávno psali o nekvalitních a rádo praskajících panceřovkách doporučil bych dopojit plastovými trubkami k novému bojleru a bude klid . http://www.dzd.cz/cs/ohrivace-vody-bojlery/elektricke-ohrivace-vody/zavesne-svisle/okce-kulate

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 14:36

No ještě by neškodilo sundat ten šedý kryt a mrknout pod něj ale že to teče z boku toho krytu tak bude asi v háji ten plášť*nevi* Jinak značku bych doporučil také Dražice nebo Tatramat http://ohrivace-vody.heureka.cz/f:5547:56569,56559;5550:12564/ jestli jste sama tak obsah 80lit. bude stačit.Připojení vám udělá každý zručný "kutil". Největší problém bude asi v zavěšení-nebude pasovat na konzole ale pořádné hmoždinky nebo chem. kotva to spraví:) Ještě na fotce nevidím pojištovací ventil je tam někde?


doplněno 22.10.16 15:03:

ne, je tam za tím krytem Z téhle fotky ho už vidím:) Jen se zeptám ostatnich jaký je problém v pancéřových hadicich?Já je mám na bojleru,umyvadlových-dřezových bateriích,na pojištováku kotle...někde i několik (10)let a nikdy mě neprskla akorát když začne rezavět tak ji vyměním ale není to tak často.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 14:41

Děkuji za radu - ten ventil, je možná na těchto fotkách?

Datum: 22.10.16 16:38

Ještě..zdá se mi to, nebo nalevo od toho kouhoutku, jak to přechází od pancéřky do umělotrubky, tam máte hodně poškozený-popraskaný závit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 14:42

Dobrý den,

bojler vyměnit. Problém bude s přípevněním, protože na 99% nebude stejný rozměr. Ať vemete Dražice nebo Tatramat neuděláte chybu.

Stávající připojení nahradit Eurotis trubkou, protože stávající "pancéřky" jsou prostě problém.

Nevýhodou toho všeho je, že si na to budete muset zavolat instalatéra.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marekvoracek
Datum: 22.10.16 14:47

Jen pro zajímavost - jak je bojler starý?

Jinak souhlasím - můžete sice zjistit, nejprve, co vlastně kape. Ono je rozdíl, když vám bude bojler kapat, jelikož se vám ucpe pojistný ventil nebo už neslouží dobře těsnění - to se dá vyměnit a ještě to půjde. Ale pokud už proreznul, tak vyměnit. Ale to zjistíte až při bližším prozkoumání.


doplněno 22.10.16 19:48:

Zkusil bych nejprve odmontovat ten poklop a pak uvidíte. Doporučoval bych taky Vám rovnou teď odpojit ten přívod elektřiny z té zásuvky, neboť pokud tam voda kape i do elektroinstalace, nevěstí to nic dobrého - to můžete udělat ihned. Pak odšroubujte ten poklop a zhruba zjištěte, odkud to kape. Jak už jsem napsal, může to být také už špatným těsněním, zaneseným pojistným ventilem (nebo částí, kde zkrátka voda při ohřevu odkapává - doporučuji zkontrolovat funkčnost), nebo vám také mohla trochu proreznout příruba (když odklopíte ten poklop, tak ta kovová část, na které je ta elektroinstalace). Těsnění, ventil i příruba se vyměnit dají, nestojí zase až tak moc. Pokud ale prorezl opravdu plášť, tak vyměnit celý bojler, to neopravíte. Každopádně si budete muset na opravu někoho nejspíš objednat.


doplněno 22.10.16 19:53:

Současně bych Vám pro jistotu doporučil, když nejste doma, uzavřít přívod studené vody do bojleru - ono to také může proreznout víc a vyplaví vás to. Když zavřete vodu, vyteče "jen" ten bojler - to je opatření, než přijde opravář.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.