Energetický štítek

Od: Datum: 21.10.16 19:26 odpovědí: 4 změna: 21.10.16 23:46

Prosím o radu. Jsme bytové družstvo a nyní řešíme otázku, zda musíme, nebo nemusíme mít energetický štítek. V domě jsou nájemníci, kteří své byty pronajímají a nebo se člen družstva rozhodne svůj členský podíl prodat. Pokud je nutné energetický štítek v těchto případech předložit, tak na čí straně je povinnost tento štítek obstarat? Na členu družstva,který svůj byt pronajímá, nebo prodává členský podíl, nebo na bytovém družstvu jako majiteli bytového domu? Předem díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.16 19:46
avatar

Je to samozřejmě povinností družstva. Štítek se nevztahuje pouze na byt, nýbrž na celou budovu, takže samotný člen družstva ani nemůže posouzení obstarat. Správný název totiž zní Průkaz energetické náročnosti budovy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pavelz
Datum: 21.10.16 20:04

Díky. Tomu rozumím. Domníval jsem se ale, že při prodeji členského podílu, či pronájmu bytu stačí u bytového družstva za tento byt doložit náklady za energie tři roky zpětně. Druhá věc je, že finanční zátěž za vyhotovení průkazu jde na vrub celého byt.družstva i když je pronajímán byť jediný byt členem družstva. Existuje v tomto nějaké doporučení?

Datum: 21.10.16 20:09

Pořídíte to klidně za dva tisíce korun. A příslušný odborník se na barák třeba ani nepodívá. Je to úplný nesmysl, ale soudruzi z EU velí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.16 23:46
avatar

A on ten energetický štítek ještě někdo, kromě přiblblého zákona, vyžaduje? Nestačí mu ty výpisy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.