Jak často se mění eleměr. vodoměr a plynoměr?

Od: Datum: 20.10.16 19:55 odpovědí: 5 změna: 20.10.16 20:58

Dobrý den, v jakých pravidelných intervalech se mění elektroměr, vodoměr a plynoměr?

mám v tom zmatek, díky za upřesnění informací


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xx
Datum: 20.10.16 20:09

elektroměr ... po 15 letech

vodoměr ... po 6 letech

plynoměr ... po 10 letech

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.16 20:24

Tato odpověď je kravina na entou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marekvoracek
Datum: 20.10.16 20:29

no nevím, jak u vás, ale u nás se vodoměr mění skutečně každých 6 let - doslova se tu píše "platnost ověření 6 let" - tedy výměna. U toho ostatního nevím, nevzpomínám si, kdy se naposled u nás měnilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.16 20:33

myslím že ne,u vodoměrů jen bytové po 5 letech ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.16 20:58
avatar

7. Musí být bytový vodoměr pravidelně ověřován?

Měřidla protečeného množství studené a teplé vody (vodoměry) jsou podle zákona č. 505/1990 Sb., o metrologii, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), stanovenými měřidly a podléhající státní metrologické kontrole. Pokud jsou údaje těchto vodoměrů využívány při rozúčtování nákladů na spotřebovanou vodu, tzn. pro jeden z účelů uvedených v § 3 odst. 3 zákona, musí mít platné ověření. Toto ustanovení se vztahuje také na bytové vodoměry, jejichž údaje jsou využívány pro rozúčtování nákladů za spotřebovanou vodu na jednotlivé byty.

U vodoměrů ověřených do 31.12.2011 činí doba platnosti ověření vodoměrů na studenou vodu 6 roků a vodoměrů na teplou vodu 4 roky.

S nabytím účinnosti vyhlášky č. 120/2015 Sb., kterou se mění vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 345/2002 Sb., tj. od 1. června 2015, se sjednocuje doba platnosti ověření stanovených měřidel, uvedených v položce 1.3.9 druhového seznamu stanovených měřidel, písmeno e) na 5 let. Tato změna znamená, že platnost ověření všech bytových vodoměrů na studenou a teplou vodu, ověřených po tomto datu, činí 5 roků. To se týká i bytových vodoměrů na teplou vodu, které jsou používány k účelu uvedenému ve vyhlášce č. 366/2010 Sb.

Doba platnosti ověření vodoměrů, ověřených před tímto datem, se však do doby nejbližšího následného ověření nemění.


doplněno 20.10.16 21:25:

Elektroměry - doba podle typu http://www.cmi.cz/node/111 12let, 16let, ...atd.


doplněno 20.10.16 22:12:

A u plynoměrů 10 a 14 let, viz VYHLÁŠKA ze dne 13. května 2015, kterou se mění vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 345/2002 Sb., kterou se stanoví měřidla k povinnému ověřování a měřidla podléhající schválení typu, ve znění pozdějších předpisů...

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.