Zateplení podkroví + zabezpečení proti kuně

Od: Datum: 20.10.16 14:47 odpovědí: 1 změna: 20.10.16 16:15

Dobrý den,

Plánuji tuto zimu realizovat zateplení podkroví. Jedná se o krov z roku 2009 s kontaktní paropropustnou folií a kontralatěmi s krokvemi o síle 160 mm. Ve střešním plášti mám již osazena střešní okna.

otázka 1.

Střešní plášť musím ochránit proti vniknutím kuny, protože v další části stavení, kde jsem již podkroví před x lety prováděl řádila kuna a znehodnotila téměř vše, nejen izolaci ale také folii atd. Chci tedy mezi krokve doplnit OSB desky o síle 10 mm, které budou pod kontaktní paroprospustnou folií a vytvořím tak bednění od pozednice až k vrcholu tak, aby ve střešním plášti mezi krokvemi nebyla žádná skulinka, kterou by kuna mohla do izolace vniknout. Uvažoval jsem také nad otázkou, zda by nestačilo místo podbití vložit pouze králičí pletivo a to řádně pomocí např. pozinkovaných lišt z odstřižků plechů přivrutovat ke krokvím, pozednicím, kleštinám atd. a navíc bych mimo ušetřených peněz také nepřišel o paropropustnost. Jaká by byla vaše volba? Máte nějaké jiné řešení jak ochránit izolační vrstvu před napadením kunou atp.? V mém případě se kuna dostane na střechu vždy např. po přístřešku, také mi leze po rohu fasády do okapu atp.

otázka 2.

Zateplení střešního pláště chci provést mezi krokvemi minerální vatou a to v případě podbití OSB deskou 150 mm a v případě králičího pletiva 160 mm, přes krokve rošt z dřevěných latí 30 x 50 mm do roštu opět minerální vatu 50 mm a ihned parozábranu ( bez AL ). Poté provedu el. rozvod a na dřevěný rošt uvažuji osadit pomocí vrutů a kotvících talířů minerální fasádní vatu, kterou poté natáhnu stěrkovacím lepidlem, perlinkou minimálně 2x vrstva stěrky a poté štuková omítka atd. Jaký je váš názor na tuto skladbu izolace? Dříve jsem uvažoval nad tím, že bych místo fasádní vaty použil EPS, jaký názor máte na použití EPS?

Jen pro info. chci štukovou omítku a proto nechci použít SDK.

Předem Vám děkuji za názor ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.16 16:15
avatar

Složité řešení, a nebezpečné na poruchy.

1) mezi krokve dáte OSB desku, a budete muset nechat odvětrávanou mezeru 4 cm, mezi OSB deskou a izolací.

2) fasádní vata na roštu při síle 5 cm tlakem prohnete. Musel byste použít opět desku OSB, aby vata byla přilepena celoplošně, aby vydržela tlak na prohnutí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.