Kropeni betonu?

Od: Datum: 20.10.16 13:00 odpovědí: 5 změna: 20.10.16 19:26
Zdravim tenhle vikend co byl jsem po prve na mem starsim dome delal betonovou podlahu v nedeli 12-16h byl jsem tam den potom a vypadalo jeste dost mokre jelikoz je pod betonem hydroizolace uz se nema kam voda ztracet a jde na horu v dome nebydlim a netopi se tam nechal jsem otevreny okna aby to lepe schlo.. takze teplota spise venkovni +- 10° a vim ze se to ma nejak kropit ale nevim jak casto a jak moc? Dneska uz je podlaha pochozi na povrchu sucha bez prasklin jen misty seda a misty bila daval jsem tam dost cementu nesetril jsem dekuji..
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krtek
Datum: 20.10.16 13:06

kropí se to hlavně v létě proti extremně rychlému vysychání...při těchto teplotách to nemusí být..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.10.16 14:12

Princip tvrdnutí betonu je právě v chemické vazbě vody do kysličníků.Proto by se nemělo spěchat na vysychání povrchu nejméně 6 dnů.Pak se nechá vyschnout při pokojové teplotě ,Přikrytí se provádí až při doporučené vlhkosti.2,5%CM.

Pokud položíte pod plouvoučku na příklad desky HOBRA,není potřeba trvat až na takové vlhkosti.

Datum: 20.10.16 16:16

Jste to Vy s lepenkou?

nemusíte kropit, je to zbytečné.

Datum: 20.10.16 16:55

za mokra vytvrzený beton je lepší, protože mu na povrchu vznikne tvrdá a nepropustná vrstva. Nemusíte ho kropit tak aby na něm stály kaluže, ale přece jen by to trochu vody chtělo. Beton nemá vyzrávat nasucho.

Datum: 20.10.16 19:26

Figurku ta vrchní tvrdá nepropustná vrstva nevzniká tím,že se beton kropí či nikoliv! Ta závisí na finální úpravě betonu,i ten nejhubenější jde zagletovat a pak vznikne ona vrstva!

doplněno 20.10.16 19:27:

Šmajda jak tu píší ostatní-beton vodu při tuhnutí potřebuje!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.