Koupě RD přes realitku - špatně v katastru

Od: Datum: 20.10.16 12:57 odpovědí: 7 změna: 20.10.16 18:58

Ahoj,

prosím o radu. Rozhodli jsme si koupit s manželem rodinný dům. Bohužel je to přes realitní kancelář.

Při prohlídce z makléře vypadlo, že zadní část domu, veranda a stodola není v katastru vůbec zakreslená, (což není) Je to standardní postup, že realitní kancelář prodává něco, co je vlastně černá stavba? Když jsme to s ním řešili, tak že prý není problém to dát do pořádku a náklady by hradil prodávající.Zde je však další úskalí, protože prodávající je v důchodu a nemá na to dostatek peněžních prostředků (náklady spojené se zakreslením, katastr..apod.) Tak makléře napadlo, že my, jako kupující,bychom dali zálohu třeba 30 000 Kč a z těchto peněz by se tyto náklady uhradily. Nám se to moc nezdá, protože jsme chtěli všechny peníze hnát přes úschovy mimo RK (chtěli jsme využít notáře) a majiteli by se peníze převedli na účet až po úspěšném vkladu nás jako vlastníků na katastr.

Setkali jste se s tím někdo? Děkuji moc za jakékoli komentáře a názory na tento postup


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.16 14:34

Buď do toho jděte nebo nechte být a koupí jiný. Osobně bych chtěl spíše slevu s tím, že si vše dám do pořádku sám, pokud to bude možný. Takže si vše zjistěte a pak jednejte!


doplněno 20.10.16 14:58: Zjistěte si přes stavební úřad co by to vše obnaselo a kolik by to stalo? Ono rady typu "JPP" vám moc k ničemu nebudou
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 20.10.16 14:38

To musí být pořádná sleva, když to v nejhorším budeš muset zbourat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petruse21
Datum: 20.10.16 14:49

To bohužel nejde, pro získání hypotéky potřebujeme, aby to bylo v pořádku...

Datum: 20.10.16 14:48
avatar

Jedna paní od nás si nedávno ztěžovala co je stálo peněz dání do pořádku těch jejich černých staveb .Shodou okolností to bylo to samé co u Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petruse21
Datum: 20.10.16 14:52

A na kolik to nakonec vyšlo? Bojím se, že když prodávajícímu poskytneme zálohu 30 000 Kč a nebude to stačit, tak nám nevrátí zpátky ani peníze a ani barák nebude v pořádku na katastru. Navíc ta smlouva se má dělat mezi námi a realitkou nebo námi a prodávajícím bez realitky?

Datum: 20.10.16 15:05
avatar

To neříkala jenom ,že je to stálo dost.Stavěli to tenkrát za komunistů vědomě na černo a teť když se to vše přeměřuje ,tak to musí dát do kupy.A tak dobře se s ní neznám,abych to z ní dostala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.16 18:58

Zašel bych se zeptat na místně příslušný stavební úřad, pokud je to na stavební povolení poplatek + projektant,statik a podobně klidně 30 tisíc ... ale hodně záleží na konkrétním úředníkovi i když zákon je samozřejmě v celé republice stejný

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.