Správná renovace parket

Od: Datum: 19.10.16 13:03 odpovědí: 5 změna: 19.10.16 17:39

Dobrý den, pozval jsem si firmi na renovaci malých parketek 12*2cm. Jako laik., jak mám poznat, že byla odvedena podlaháři dobrá práce? Měla by být například podlaha rovná, poměřeno vodováhou? Nebo jiná měřítka...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.16 13:14
avatar

Parketové podlahy renovují firmy pouze přebroušením,opravou - zatmelením trhlin a prasklin a nalakováním.Rovinnost byla stanovena už původním položením.Trochu jiné je to u parket - vlýsek které nejsou přilepeny na podklad,ty se rozeberou,povrch se opracuje a znovu se položí.Doplní se poškozené a rozlámané novými,které nemohou přijít doprostřed plochy,ale na kraje.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kopernik
Datum: 19.10.16 13:20

No počkejte. Jak to myslíte, že povinnost byla stanovena původnim položením. Po 40 letech se může kdejaká parketka odštípnout povrch sešlapat nebo naopak vyboulit. Já chtěl renovaci & opravu parket, all in. Ne vymlouvání se na původní pokládku. Vámi stanovené podmínky by šlo shrnout také tak, že jsem povinnen převzít defacto cokoli, jakýkoli výsledek.


doplněno 19.10.16 14:15:

Za slovo povinnost se omlouvám. Nikde ovšem není dáno, že novým výbrusem, nemůže být docíleno větší rovinnosti. Tím, že se podlaha prošlápne - jinde zase opačně vypoulí, tak je základem podlaháře a) obnovit lak ale také docílit obecně větší rovnosti podlahy. Z mého pohledu rada neodpovídá realitě, tedy tomu, čeho reálně má podlahář v základu dosáhnout. V každém případě se zaptám přímo podlaháře neb je evidentní, že nemá smysl se dohadovat s amatéry kdesi na fóru. V každém případě ANO, děkuji za názor.

avatar
Upozornění od sys strejc 19. 10. 2016 14:06:35
No, no...klídek, nikdo vám nevnucuje povinnost! Řeč je o rovinnosti a v tom má rádce pravdu! Proto by si zasloužil spíše poděkování!
Od: gazda
Datum: 19.10.16 13:49

jestli pozadujete tak perfektni vysledek, tak si to domluvte s firmou, ktera to bude delat. Do smlouvy napsat, ze pozadovany vysledek je takovy a makovy. Jestli na to dana firma pristoupi, tak po skonceni praci muzete rozporovat vysledek dle smlouvy. Tecka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.16 14:41
avatar

Každý si představuje pod pojmem "renovace parketové podlahy" něco jiného. Většina firem, bohužel, za renovaci považuje přebroušení a natření a skutečnou rekonstrukci Vám neudělá. Takže pokud chcete opravdu rekonstrukci, musíte pečlivě vybírat firmu, která to umí, a chtít předem vidět výsledek jejich práce. Mám v domě původní parketové podlahy (80 let), které jsou pronesené až o 10 centimetrů. Takovou podlahu je nutné komplet rozebrat, parkety očistit, doplnit (počítejte, že bude chybět až 1 m2, protože jsou parkety seschlé), vyrovnat podklad a znovu položit. Způsobů a postupů, jak to udělat je více. Každopádně to ale není levná záležitost (řádově desítky tisíc za byt).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.16 17:39
avatar

Jakou renovaci jste si objednal?

Co jste požadoval po firmě?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.