Podlaha v patře

Od: Datum: 19.10.16 10:22 odpovědí: 8 změna: 21.10.16 13:57

Dobrý den, chystám se rekonstruovat půdní prostor. Zde plánuji vybuduvat koupelnu a záchod. Topení klasické radiátory. Pod půdním prostorem je vytápěná chodba. Současná podlaha na půdě je z hurdisek. Otázka zní jak udělat podlahu? Jakou skladbu? Děkuji všem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.16 11:19
avatar

Milane, pokud se stav takový, jak píšete, že na stropě je jen hurdiska, musí se udělat roznášecí deska, páč hurdiska není pochozí!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.10.16 11:31

Děkuji. Je to ještě nepravidelně posypáno vrstvičkou škváry. Takže přímo na to beton? Jaká vrstva? Pak polystyren a anhydrid?

Datum: 19.10.16 12:51
avatar

Nevím jak to máte zhotovené, ale hurdisky byla náhrada bednění, na které se dělala betonová deska.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.10.16 11:38
avatar

Starší typy hurdis nesnáší přímo položenou betonovou desku.Postup je takový,že se položí dělící vrstva,na př.5 cm minerální vlny a na ni 5 cm beton s karisítí.Tato deska je dilatovaná od stěn.Pak už je možno pokládat dlažbu,OSB desky,nebo sádrovláknité podlahy.Podstřeší bude asi mít tepelnou izolaci.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.16 09:28

Děkuji za rady. Potřeboval bych tu podlahu trochu zvednout. Můžu to udělat tím polystyrenem a na to ještě další vrstvu betonu (anhydridu)? Aby 2 betony nebylo moc.

Datum: 21.10.16 08:13

Hurdisky jsou v podstatě ztracené bednění a samy o sobě nejsou samonosné. Nejsem si úplně jistej, zda jste správně zvolil pojem podlaha, protože hurdisky se používají pro stropní konstrukce a bývají uloženy buď v ocelových traverzách ( I nebo U) popřípadě na keramobetonových nosnících s protosrovou příhradovou výstuží. Správná skladba je taková, že Hurdisky jsou uloženy na vrstvě vápenocementové malty. Na vrchní straně Hurdisek musí být separační vrstva, která oddělí beton od Hurdisek. Stadardně 10 mm vápenné malty. Zabránit přímému styku s betonem je velmi důležité, protože i tento šlendrián byl příčinou vzniku ohromné kauzy, okolo toho, jak jsou Hurdisky největší zlo na světě. Možná ještě větší než Hitler. Ještě teď mě to rozčílí, když si na to vzpomenu. :) Nicméně dále dáte buď podlahový polystyren nebo tu škváru, klidně i po horní pásnici traverz a zalijete 40 - 50mm betonu, samozřejmě s KARI sítí. S tím, že by měly být i traverzy obetonovány, tzn. nevyplníte celý prostor mezi traverzami (nosníky). Takto je stropní konstrukce plně nosná. Následně byste se mohl zabývat skladbou podlahovky. Ovšem, abyste tam pak nemusel chodit po čtyřech. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.10.16 09:40
avatar

velice dobrá odpověď, jen síla betonu musí být silnější. Kari musí mít minimálně 3c, betonu pod i nad sebou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.16 13:57

Děkuji za uznání.

Pokud jde o tu podmínku tloušťky betonu pro výztuž, tak to teď nedokážu potvrdit ani vyvrátit. Možné to je. Obecný předpis pro Hurdiskový strop je 40 - 50mm betonu nad traverzy. Dalo by se to pak obejít tím, že by se izolace nedávala až do úrovně horní části traverz, čímž bysme měli pod KARI sítí víc betonu. Možná by nebylo špatné pro tazatele říct, že KARI síť nesmí ležet na podkladu betonové vrstvy, ale musí být uvnitř vrstvy betonu. Taky je třeba pamatovat, že KARI síť nesmí být ani uprostřed vrstvy betonu, ale vždy pod polovinou tloušťky. (To jsem do původní reakce nanapsal.) Ale nepředpokládám, že pokud s tím tazatel nemá žádné zkušenosti, že se do toho pustí sám. :) Přesná úroveň výztuže by ale po správnosti měla být předmětem výpočtů a závisí, jak na rozponu stropu, tak na tloušťce betonu, která taky není vždy úplně stejná a taky se odvíjí od konkrétních podmínek. Pokud se ale jedná o běžný strop do rozponu řekněme 6m, tak se těchto obecných pravidel dá držet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.