Otázky k plechové krytině

Od: Datum: 17.10.16 10:24 odpovědí: 3 změna: 18.10.16 08:13

Dobrý den,

plánuji komplet novou střechu a jako krytinu plánuji plech. Jde o starý dům a nechci ho nově zatížit pálenou taškou. Atuálně je tam totiž nějaký pozink a ve špatném stavu. Náhradou mohou být buď plechové tašky nebo nějaké moderní typy fakcované krytiny, jako např Satjam Rapid. Můj dotaz tedy je následující - která kytina bude odolnější v případě, že zvolím stejnou kvalitu povrchové úpravy? Bude to taškový typ a nebo zmíněná napodobenina falcované kytiny a nebo je to jedno? Druhá otázka směřuje na zaklopení. Podle toho, co jsem se dočetl, je to pro plech vhodné. Bude lepší zvolit latě a nebo OSB? Jako latě by měla stačit tloušťka 24 mm. U OSB to musí být taky taková tloušťka a nebo stačí méně? OSB mi totiž přijde pevnější a celkové odlnější. Bojí se ale, aby se v případě nějakého zatečení nedošlo k bobtnání a rozklížení desky...

Jako výrobce střešní krytiny budu mezi volit Lindab, Ruukki a Satjamem. Záležet bude na typu krytiny. V případě skládané to bude Satjam Arad nebo Lindab GoodLock. Obě mají kotvení lépe chráněné proti povětrnostním vlivům. V případě falcované to bude Ruukki Classic D, Satjam Rapid, Lindab Seamline nebo Lindab SRP Click. Chtěl jsem Prefu, ale ta je moc drahá.

A nakonec samotná instalace. Střecha bude nová včetně krovů. Stávající trámy jsou napadené nějakou houbou a staré. Je běžné, že firma, která pokládá krytinu umí udělat i krovy?

Předem děkuji za reakce. Jsem stavbou nepolíbený


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.16 21:04
Rychlá a jednoduchá odpověd firma Vám to udělá na klíč, ale zkuste dřevo ošetřit fungicidním nátěrem a následně českým výrobkem ALCOR Dip, který má více jak 400% roztažnost, tudíž nepopraská jako běžná barva po 5 letechALCOR Dip - snímatelná tekutá fólie

Severochema uvádí na trh ALCOR Dip - snímatelnou tekutou fólii. Jedná se o speciální nástřikovou nebo nátěrovou fólii určenou pro ochranné a dekorativní snímatelné vrstvy, např. na motorová vozidla, nářadí, sportovní potřeby. Fólii je možné použít i k ochraně materiálu, který je trvale pod vodou (např. dna lodí). Fólie je vhodná i pro vytvoření protiskluzové vrstvy, ochrany proti mechanickému poškození, ochrany tištěných spojů a dalších elektrických zařízení. Výhodou je snadné odstranění fólie ...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 21:17
avatar

Můžeš si najmout firmu a zadat ji kompletní rekonstrukci střechy. Nejjednodušší a nejdražší řešení.

Osobně bych se poohlédnul po nějakých tesařích, ty ti udělají komplet krov a pak po klempířích, co ti dají krytinu.

Ono by asi vůbec nebylo od věci si pozvat nějaký tesaře, at prohlídnou stávající krov, třeba by stačilo jen vyměnit pár trámů. To, že je trám starý ničemu nevadí.

Je zbytečný jakkoliv ošetřovat dřevo proti houbám a plísním. Když bude střecha v suchu, což je jaksi předpoklad nové střechy, je to zbytečný a když tam poteče, nepomůže tomu ani svěcená voda, nýbrž oprava.Jediný, na co je třeba dávat pozor, aby tam nebyl ani kousek kůry. Nikde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poly
Datum: 18.10.16 08:13

Díky za odpověď. Zatím počítám s kompletním řešením, ale rád bych věděl, co mi firma nabízí a zda mě nechtějí na něčem ošidit a nebo zda jejich řešení není vhodné /zastaralé atd. Nic moc o tom nevím a nechci se nechat napálit.

Krov chci vyměnit, protože některé trámy jsou i prohnuté. Vaše řešení mi radil známej, ale když jsem si procházel střechu a koukal co je prohlý a co ztyřelý, tak bych měnil tak 90 % dřeva.

Poptám v okolí nějaké tesaře.

Díky za odpověď

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.