Výpočet betonu

Od: Datum: 17.10.16 08:21 odpovědí: 15 změna: 18.10.16 19:28

Potřeboval bych vybetonovat prostor pod vrátky do dvora.
Betonovaný prostor má rozměry 210 x 100 x 25 cm , chtěl bych pro tuhle akci využít jen betonářský písek s cementem.

Kolik směsi bude přibližně potřeba? Mě vychází jedno kolečko, tedy cca. 50 litrů, je to tak správně? Poměr bych dal tři díly písku a jeden díl cementu. Má se do směsi též přidat Jar jako plastifikátor?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.16 08:25

525 litrů!

doplněno 17.10.16 08:29:

210 x 100 x 25 = 0,525m³

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.10.16 08:31

Objem = a x b a c, tedy 2,1 x 1 x 0,25 = 0,525m3, což je jak psal strejc 525 litrů.

Velmi dobrou radu Vám dám, nemá cenu takové množství betonu míchat v domácích podmínkách. Zajeďte si do betonárky a kupte hotový beton. Kvalitativně je to úplně někde jinde a nějak výrazně neušetříte.

Rovněž pokud je předpoklad, že přes to bude přejížděť auto, tak je vhodné tam dát nějaké armování.

doplněno 17.10.16 10:30:

Tak to je velice jednoduché. Stačí si spočítat cenu materiálu, čas a nespecifikovanou kvalitu výsledného betonu a zjistíte, že se to prostě nevyplatí. Schválně jsem se díval na aktuální cenu a ta se pohybuje v betonárce pro množství 0,5m3 cca 800Kč s DPH.

Ohodnoceno: 0x

Od: krtek
Datum: 17.10.16 09:10

Abyste nemusel kupovat tolik betonu zmenšete jeho tloušťku z 25cm na 15cm, hoďte tam 1x kari síť a těch 10cm rozdílu vysypte kamenivem nějaké menší frakce...

Ohodnoceno: 3x

Od: paw®
Datum: 17.10.16 10:07
Se chci zeptat, proc nema cenu takove mnozstvi betonu michat doma? Je to par michacek. Nemyslim tim to michat rucne lopatou a prohazovat. Pujcite michacku od souseda a jedete.
Pro tazatele. 5 cm vysypte makadamem nebo tam polozte kameny na plocho. Aby se zmensila sila betonu na 10cm + kari sit. Zalezi na zakladu, co je pod tim, ale pokud neni, tak vam s tim casem pohne mraz.
doplněno 17.10.16 12:03: @mytrix. To jiste. + dopravne. Ktere ale platite i za sterk a dalsi. Jenom ne treba hned. Cement dotahnete v kufru (8 pytlu) a pisek)/sterk treba pri cestw z prace na voziku. Ale na toto se tazatel neptal.

Datum: 17.10.16 12:26

a toho 0,5m3 betonu asi nedotáhnete na vozíku, že? váš příspěvek je nelogický a neekonimický...proč to dělat jednoduše když to jde složitě..

Od: xyz
Datum: 17.10.16 13:02

No 0,5 m3 betonu na obyčejném vozíku fakt nepřivezete. Ono se to nezdá, ale pokud je to hotový beton z betonárky, tak bude vážit kolem 1 tuny. Na to už potřebujete vozík bržděný a dvounápravový. Vím o čem mluvím. Taky jsem měl v plánu si ho přivézt, ale po zjištění hmotnosti a nutnosti kvalitního vozíku, jsem si beton dovézt nechal. Vyšlo mě to levněji, než pronájem velkého bržděného vozíku.

Datum: 17.10.16 13:37

no však to nemusí betonovat na jednou ne...já jsem zadání pochopil, tak, že pod vraty je díra a je potřeba zabetonovat...to klidně může vrstvit..ono ve výsledku je to asi jedno jestli vozík nebo nechat v míchačce dovést...u míchačky zaplatí zase doplatek za nevytíženou míchačku..

Od: xyz
Datum: 17.10.16 13:51

Ne v každé betonárce Vám do vozíku "nasypou" kolik chcete, ale mají minimální prodávané množství např. po 0,3 nebo 0,5 kubíku. Na zabetonování díry pod vraty bych si nechal přivézt sypkou betonovou směs, možná více vlhkou, aby to déle tvrdlo. Objednávat celý mix s třeba 0,5 m3 betonu je jasně blbost.

Já jsem sypkou směs používal na zabetonování zemní nádrže na vodu. Jednou přivezli 1,2 kubíku a pak ještě 0,6. Nechal jsem si udělat vlhčí beton, aby tvrdl déle a měl jsem více času na zpracování.

Datum: 17.10.16 17:29

Minimální množství snad na všech betonárnách je O,2m3 betonu!

doplněno 17.10.16 17:33: Xyz- Nechal jsem si udělat vlhčí beton, aby tvrdl déle a měl jsem více času na zpracování.Tak toto čtu prvně! Beton bez ohledu na to kolik obsahuje vody tvrdně stejně vždy jen 28 dnů do počítané 100% pevnosti.

Datum: 17.10.16 11:14

Betonárka je pohodlnější, ale v míchačce se to bez problémů zvládne taky. Jen bych nedělal obvyklý chalupářský beton 3:1, ale podstatnou část písku nahradil štěrkem. Pak získáte složení jako z betonárky, kde je pevnost podstatně vyšší.

Datum: 17.10.16 21:58
Hlavně to nedělejte suchym nebo zavhlym betonem. Ten je tak dobrý na obrubníky. Nic jiného. Musel by se hutnit tankem a to bych si tim ještě nebyl jistý. U jednoho zákazníka jsem viděl takovýto beton ,, z multikáry,,.
Některá místa by se dala přirovnat k mizerné maltě.

Datum: 18.10.16 17:40

Jen tak mimo soutěž Davide,kolik jste již kubíků betonu zpracoval?
To že jej slepice rozhrabali není tím jak moc vody obsahoval ,ale jak byl zpracován !

doplněno 18.10.16 20:50:

Pokud jej zpracují jak popisujete pak ano ,pak jej slepice rozhrabou!Potom se nedá než souhlasit.

Datum: 18.10.16 19:28
Samozřejmě je to o tom jak se s tim betonem zachází. Ale bohužel v okolí se vždy setkám s tím že se to víceméně jen tam hodí, max se to lehce utlačí.. a výsledek stojí za to. Nehledě na to že na venkovní aplikaci no nevim nevim.

Od: mark2222
Datum: 18.10.16 09:43

OK, díky za rady. No nemám žádný vlek, takže nejprve se domlvím v betonárce jestli je možný dovoz této směsi a za kolik. Je to 2km. Ještě bych se zeptal, je je to s pevností betonu z betonárek, prý je pro běžné zákazníky nižší než když bych si to namíchal doma 1:3? Jinak bednění mám udělané klasicky z prken a dusat to budu velkou palicí.

Datum: 18.10.16 09:54

no vidite..ještě to máte jen 2km..bych neřešil...dusat se nic nemusí...max ten šutr na zem..žabou..s pevností to máte jednoduché..si nechejte potom poslat výsledek krychelné zkoušky..tam to budete mít ověřené..ale na vaše využití je to jedno

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.