Jakou fasádní barvu použít

Od: Datum: 16.10.16 22:38 odpovědí: 2 změna: 21.10.16 19:41

Dobrý den. Chtěl bych udělat nový fasádní nátěr na starém domě ( fasáda udělána v r. 1909). Jedná se o venkovskou chalupu s vápennou omítkou. Omítka byla bílena vápnem . Dům je postaven z pískovce a vrchní část z cihel. Omitka neodpadává..Určitá vlhkost se v kameni jistě drží. Bílení štětkou je pro mě již dost namahavé. Chtěl bych nátěr stříknout malířskou pistolí. Poraď te mi prosím jakou fasádní barvu použít. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.16 10:23
avatar
Napřed musíš použít dobrou penetraci aby se ti nová barva neloupala se starým vápenným podkladem. Další výběr barvy je už jen na tobě. Silika jsou prodyšnější než akryláty Takže jestli tam máš mokrá místa asi by si to chtělo připlatit a akrylátu se vyhnout. Na suché zdi akrylát stačí. Osobně bych před stříkáním dal přednost válečku. Moc profíků co by fasády stříkali misto natírání jsem ještě neviděl.
doplněno 20.10.16 10:32: Penetraci na rozdíl od barvy klidně můžeš stříknout pistolí když ti to ušetří čas a práci. Jen ji po akci dokonale vypláchni nebo ti ji to zalepí že ji už nerozebereš. Penetraci můžeš probarvit pigmentem v barvě budoucí fasády. Jednak pak líp vidíš co už jsi střiknul a druhak pak nebude potřeba tolik barvy pro dosažení dokonalého krytí.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: rex®
Datum: 21.10.16 19:41

Díky moc za radu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.