Jak uchovat zbytky barev a omítkovin?

Od: Datum: 16.10.16 22:04 odpovědí: 9 změna: 18.10.16 11:01

Dobrý den,

chci se zeptat, jak nejlépe uchovat zbytky barev, které nám zbyly po vymalování bytu, abychom je mohli někdy použít pro případné opravy. Přelil jsem je do litrových plastových lahví a v krabici je nejspíš uložím do sklepa, doufám, že nezmrznou. Ale jestli dělám dobře, to nevím.

Dále bych chtěl uchovat ještě zbytky lepidel, stěrek a omítek v pytlích, které taky zbyly a potřebuju, aby vydržely a neztvrdly.

Děkuji moc za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 17.10.16 08:02

Nejde ani tak moc o teplotu...může být i v chladu..důležitá je vlhkost...pokud necháte omítkoviny někde ve vlhku tak nasají vodu a zvrdnou...sám to skladuji ve sklepě všechno uvedené..a nemám problém..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 08:08

Zdravím, pokud zbytky jsou jen barvy (koncentrované) bez malířského přípravku není problém. Ale namíchané třeba s primalexem časem mění odstín, takže na opravu moc použitelné nejsou. Vlastní zkušenost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.16 08:37

Jedná se o neředěné zbytky barev Dulux.

Datum: 17.10.16 08:41
avatar

Barvy přelejte do vymytých PET lahví a ty zdeformujte tak, abyste vytlačil všechen vzduch. Tak je uchováte velice dlouho. Omítkoviny bych zabalila do igelitových pytlů, přehla a převázala izolepou tak, aby k nim nemohl ani vzduch, ani vlhko.*palec* Cesta nejmenšího odporu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ria®
Datum: 17.10.16 08:57
avatar

Určitě souhlasím, čím méně vzduchu a tmy, tím lépe, nechala jsem barvu známé značky v origoš světlém kýblíku, asi za půl roku jsem jí potřebovala, nevyschla, ale naopak se v ní skvěle zadařilo nějaké plísni, která už pronikala skrz víko.. mňamka.. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 09:14
avatar

Koncentrované barvy vydrží dlouho, naředěné poměrně brzo zplesniví. Sypké stavební materiály - jak které. Vápené omítky celkem vydrží, lepidla a beton moc ne. Ono to třeba na tom materiálu ani není vidět, ale jeho vlastnosti se mohou dost změnit. Každopádně zamezit přístupu vlhka (i ze vzduchu). Kdysi jsem před zimou natíral pytle cementu vyjetým olejem a do jara cement vydržel bez problémů. Skladování jakékoliv stavební hmoty delší než rok bych asi neriskoval.


doplněno 17.10.16 13:36:

Topta - skladovat barvy "dlouhá léta" nemá moc smysl. Odstín barvy na stěně se časem mění a i když uložená barva vydrží a Vy jí použijete na opravu několik let starého nátěru, bude to zcela zřetelně vidět.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.16 10:10
avatar

Při skladování dokonce nových interierových barev jsem zjistil,že po 1,5 roce se na některých balením vznikla bakteriální napadení a zcela zlikvidovala balení.Proto doporučuji kupovat nátěry jen na spotřebu.U bílých není problém přikoupit barvu na opravu.U barevných kupuji spíše barvy méně,je možno v míchárně si nechat namíchat požadovaný odstín podle číselného kodu barvy kdykoliv .Zbytek vylít.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 12:50

Dobrý den,

děkuji za rady...Barvy jsem nechal v těch plastových litrových lahví a uložil je do krabice a pro jistotu utěsnil krabici po stěnách polystyrenem a celou krabici jsem uložil do sklepa a snad tam vydrží barvy v pořádku dlouhá léta.

Zbytky omítkovin jsem uložil do plastových pytlů a umístil na půdu. Dřív než příští rok je nehodlám použít a kdo ví, jestli je vůbec využiju.

Od: helin
Datum: 18.10.16 11:01

Co se týče omítkovin, vápna,cementu,... skladuji to v plastových sudech(150l?) se šroubovacím, případně na pružinu zavíracím víkem a nikdy jsem s tím neměl problém. Materiál je stále sypký, bez náznaku jakékoliv degradace i několik let. V případě menšího množství by šly využít kbelíky po barvách. Pytle důkladně zabalené v igelitu se mi neosvědčili, ve vlhké stodole to prostě nevydrží, vlhkost se k tomu dostane,ale se sudy bez problému.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.