Jaké pilové listy do přímočarky

Od: Datum: 16.10.16 21:08 odpovědí: 6 změna: 16.10.16 23:16
Zdarec, jaké se vám osvědčily pilové listy do přímočarky? Jde mi o dobrý poměr cena/kvalita. Mám ten T systém úchytu(bosch)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.16 21:12

Co je to za dotaz? Každý pilový list je určený na různý materiál a tvrdost. Nebo se ptáte na značku?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.10.16 21:13

Co budeš řezat?

Datum: 16.10.16 21:17

Nějak příliš to neřeším, vždyť je to spotřebák. Často kupiji Bosch, Metabo a pod. Určitě však ne takové ty čínské sranda sady s všemožńými listy barevně ztvárněnými. Ty se ohýbají snad i průvanem

Datum: 16.10.16 21:20

Za mě Narexy

Datum: 16.10.16 22:34
Řezat především dřevo. Nicméně, šlo mi spíše o osvědčenou značku. Nehodlám kupovat z teska z blátěného kovu, ale nechci utrácet ani za logo renomované firmy, když to můžu koupit v srovnatelné kvalitě levněji.
Datum: 16.10.16 23:16

Je rozdíl řezat dřevo a řezat aglomeráty- DTD, lamino, dýhovačku. Na masivní dřevo doporučuji jednoznačně plátky se zuby nahoru, spíše větší zuby - něco takového:

https://www.jadal.cz/cz-detai…y-platek-do-kmitaci-pily.html

pokud chcete mít slušný řez na horní straně dílce, doporučuji zub dolů a vypnout předhoz na nulu:

https://www.jadal.cz/cz-detai…01br-lamino-obraceny-zub.html

Dobrá finta je taky přelepit linii řezu maskovací páskou a řezat to přes ni - tydy u lamina či dýhovačky.

Co se týče značky - vyhýbám se noname. Ne že bych uctíval vše značkové, ale jak jsem psal, kupuji plátky v prodejnách profi vercajku, takže většinou Bosch, Metabo, Makita. Asi existuje i levnější, ale nestojí mi to za experiment. Slušná práce se s pofiderním vercajkem nedá dělat, to je nejlepší cesta, jak si nas*at do vlastních bot.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.