Jakou digestoř

Od: Datum: 16.10.16 12:01 odpovědí: 3 změna: 16.10.16 15:10

Dobrý den, vybírám digestoř. Potřebuji odtah na půdu, potom ven., takže patrně komínovou a šířku digestoře 50.., aby se vešla do prostoru. Výběr je teda asi takový:

http://digestore.heureka.cz/f:10732:22159;19440:48-50/

Není mně ale jasné několik věcí. Samozřejmě jaký typ, výrobce vybrat :D. Ale také konkrétněji... na obrázcích vidím, že digestoře ač komínkové., není u nich vidět roura. Tu některé mají a jiné ne.., takže je třeba to dokoupit?

Líbí se mi tahle digestoř:

http://digestore.heureka.cz/c…50-nerez/specifikace/#section

Je cenově dobrá, má zdarma zpětnou klapku, dobrý design..ale nikde potrubí. To je teda třeba celé dokoupit, podle konkrétní potřeby? A jak je to s elektro-instalací. Do čeho se digestoř připojuje? Vidím, že jsou tam dokonce světla. Běžná zásuvka nebo to může elektrikář zapojit nějak "speciálně"?

No a samozřejmě, pokud upozorníte, poradíte něco... na co se u digestoří zapomíná a je třeba připomenout..budu rád, pokud to prásknete :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.16 12:16
avatar

Prodává se jen samotná digestoř, bez potrubí. To je u každýho dělaný jinak, takže ani nejde ke každý digestoři přibalit potrubí. Někdo to má jen přes zeď ven a další, třeba jako ty na půdu.

Nehledě k tomu, že by jsi již měl mít nějakou trubku na půdu vytaženou, nebo budeš bourat, sekat? A pak zazdívat trubku?

Chválím nápad, vytáhnout odtah digestoře jakýmkoliv způsobem ven. Cirkulační digestoře jsou na draka a nepomůže sebelepší filtr.

Běžně se používá něco takového.

http://www.stavbaeu.cz/al-hadice-flexi-120-3m-150512

Ohodnoceno: 0x
 
Od: teleskop
Datum: 16.10.16 13:49

Některé ty digestoře mají vyobrazenu odtahovou rouru jako kruhovou profilově.. jiné jako čtvercovou. Je to dáno na beton, že s tím nejde hnout nebo je možné do každé digestoře napojit i čtverec?

Datum: 16.10.16 15:10

Určitě nedoporučuji čtverec respektive obdelník. Je tam problém s aerodynamikou a takové potrubí a následně celá digestoř je hlučnější. Takže určitě doporučuji klasické kruhové potrubí. Rovněž není vhodné měnit po ceste průměr na menší, než má vývod samotná digestoř.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.