Nestandartní jednání ST energy

Od: Datum: 15.10.16 13:35 odpovědí: 4 změna: 16.10.16 00:06

Dobrý den,

soused přišel s tím, že mu alternativní dodavatel ST energy poslal dopis, kde je uvedeno že jim ČEZ vypověděl smlouvu o distribuci a že ode dneška budou platit silovou energii jemu a platbu za distribuci ČEZU.Dopis přišel 13.10.ST energy žádá podepsání plné moci k jednání s čezem pro uzavření smlouvy mezi čezem a sousedem o zajištění dodávek el.energie.Podle mne je nestandartní platit dvěma institucím.

Máte s tím někdo zkušenosti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.10.16 17:21

Dobrý den, protože jsem od ČEZu nikam neutekl, tak tuto zkušenost nemám. Ovšem, jinak je to logické, že bude platba rozdělena, když to nefunguje mezi ČEZem a onou "zlevňující" společností. Pokud to soused neudělá, tak bude bez dodávky elektřiny (nebo se vrátí pod ČEZ). Zdravím!

doplněno 15.10.16 20:52:

Rozumím tomu tak, že celková částka bude rozdělena na dva díly. Nikoliv, že bude placena 2x.

Ohodnoceno: 0x

Od: kimbert
Datum: 15.10.16 19:36

Tak v první řadě bych zavolal na infolinku čezu,nebo ještě lépe zajít osobně na čez a ukázat tam dopis od alternativního dodavatele,do té doby nic nepodepisovat,rozhodně je to hodně nestandartní jednání a ještě jsem neslyšel,že by někdo platil dvěma dodavatelům.Ještě je tu jedna možnost,kontaktovat český energetický úřad http://www.eru.cz/cs/informacni-centrum ,který má dohled nad dodavateli energií o názor jak postupovat.

Ohodnoceno: 1x

Od: novisls
Datum: 15.10.16 20:40

Mám zkušenost od příbuzné pracující na zákaznickém centru ČEZu: lidi si myslí, že buhvíco ušetří, nepoužívají tu věc v hlavě a když se poučí a běží zpět za ČEZem (či jiným nepochybným) a to údajně často i s pláčem.

Naložte s danou informací jak chcete, reklama na ČEZ to fakt není, já sympatizuji s E.ONem. O

Od: stir
Datum: 16.10.16 00:06

zkusenost mam, tehdy jim vypovedel smlouvu eon a lakali me k sobe. Ja jsem si ale noveho dodavatele nasel sam, a ten to vyridil za me. Problem tehdy byl, ze jsem platil inkasem z uctu pres sipo a oni tam tu platbu meli stale prirazenou, na poste mi rekli, ze ja tu platbu odhlasit nemuzu, ze to musi oni, takze jsem resil dalsi problem s postou a sipo zrusil, ale trvalo to tri mesice. ST energy ale platbu stahla, jeden mesic jsem zapltil eonu a pak standartne npvemu dodavatli Fonergy. Jinak ale ST energy preplatky nasledujici mesic vratil, talze to se nemusite bat.Ani se clovek nemusi bat, ze ho odpoji, proste jen jdou penize jinam, i kdyz holt clovek jeden mesic zaplati dvakrat, ale jajk rikam, puvodni dodavatel udela vyuctovani a rozdil vyrovna.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.