Jak nastavit úsporně termostat plyn kotle?

Od: Datum: 15.10.16 10:38 odpovědí: 1 změna: 15.10.16 10:45

Zdravím,

na svém novém termostatu u plyn. kotle Dakon řeším nastavení, můžete mi poradit, které nastavení bude asi úspornější?

2 patrový rodinný dům, nezateplený, plast.okna ale značné tepelné ztráty.

1. Je nastavený na prodlevu 0,5°C, což znamená, že když nastavím 18°C, počká až teplota klesne na 17.5 a poté vytopí místnost na 18.5, topí tak déle, pořádně roztopí radiátory a vypne, v průměru pak teplota je opravdu 18°C.

2. Předtím jsem to měl tak (starý termostat), že rozdíl nebyl tolerován víc jak 0,1°C, což znamenalo, že při poklesu na 17.9 začal kotel topit a při 18.1 vypl... za pár minut znova, protože máme velké energetické ztráty (zatím nezatepleno atd).

Co je podle vás z hlediska ceny plynu úspornější? Teplo bude cca u obou případů stejné, možná trochu větší (stálejší) ve druhém případě, ale jde mi především o peníze za téměř stejné teplo. Berte v potaz, že máme větší tepelné ztráty.

Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: novisls
Datum: 15.10.16 10:45

Na protopené teplo je to úplně jedno - rozdíl bude naprosto minimální.

Pro samotný kotel bude lepší první varianta nehledě na to, že i 0.5 °C je tak málo, že když kolem termostatu někdo projde a rozvíří vzduch, tak tím termostat na chvíli rozhodí. Dávat větší hysterezi než 0.5 °C je ale už celkem dost...

Jestli chcete ušetřit, nastavte prostě nižší teplotu. Ale už i těch 18 °C je dost nelidské a osobně bych na takovém místě odmítal žít.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.