WC manžeta OPRAVA

Od: Datum: 14.10.16 08:27 odpovědí: 5 změna: 14.10.16 09:33

Mám opakovaný problém s trubkou od WC, která vede do stupaček. Už je evidentní, že ji koušou potkani, ale instalatér tvrdí, že jiná než ta plastová (fórová harmonika PT10097) se prý nesežene. Nemohu uvěřit, že na celém českém trhu není keramická nebo kovová nebo jinak pevná (rovná tlustá plastová) se nesežene? Poraďte, kdo do toho vidíte, prosííííííím!

Nemohu používat wc ve vlastním bytě, dost akutní problém a funkcionáři v domě se k tomu staví laxně a potkany nehubí!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 14.10.16 08:32
avatar

jinou flexi opravdu nevidím - ale vím, že tchýně měla provedeno "napevno" - jenže to je díky stavebním postupům při výstavbě RD - WC se dělal rovnou, žádné dodatečné dodělávky, kde se s flexi počítá

Možná koupit komplet novou mísu a tu usadit "napevno", pak teprve zafixovat v zemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.16 09:10
avatar

Tak dá se to vyřešit různě..

Např. zde:

http://www.hutterer-lechner.a…Toilet/products/HL210.WE.aspx

máte připojovací koleno s kloubem, které je ze silnějšího materiálu než ona "harmonica". Otázka je, zda ty potvory to neprožerou také, jen o chvilku později.

Další varianta je např. použití tenkostěnné litiny SML (ale to už je také varianta podstatně dražší a pracnější - ovšem je "neprůstřelná").

Asi nejjednodušší by však bylo...potkany v domě vyhubit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krtek*
Datum: 14.10.16 09:19

tak musíte to brát tak, že výrobni těchto armatur nepočítájí s tím, že to bude okousávat myš..berou to tak,že je to v místě, kde by tito živočichové neměli být :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.10.16 09:25
avatar

Dobrý den, jenom poznámka - potkan je schopen protáhnout se i odpadem ve WC, tak nemusí nic prožírat. Vám by snad pomohlo umístění kanalizační zpětné klapky na vyústění kanalizace z domu. To by muselo řešit SVJ a bylo by to řešení pro celý dům. SVJ by mělo zajistit hubení potkanů např. ve sklepě, ale těžko to zajistí v kanalizaci, A pokud tam potkani lezou kanalizací, tak k tomu je určena i ta zpětná klapka, kterou potkan nepřekoná. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.16 09:33
avatar

Zdravím,
mám pro vás 2 zprávy - 1 dobrou a 1 špatnou.
Začnu tou špatnou - žádná taková flexibilní manžeta, kterou by nerozkousali potkani, neexistuje. Mmch - různá "flexibilní" (tj. nepřesnou a neřemeslnou práci nahrazující řešení) propojení je výmysl několika posledních let.
A teď ta dobrá zpráva - řešení samozřejmě existuje! Dokonce je jich hned několik - možnosti jsou tyto
- vyrobit (nechat vyrobit, pokud to sama neumíte či na to nemáte vybavení)) přechod z pevných trub slepením nebo svařením
- upravit vyústění stoupačky výškově tak, aby nebylo potřeba nic "flexibilně" připojovat
- upravit osazení WC mísy výškově tak, aby nebylo potřeba nic "flexibilně" připojovat
K problému - kdysi bývalo zvykem, že se výškové vyústění přípojky ze stoupačky dělalo přesně na míru - vyměřila se přesně výška podlahy záchodu, výška vývodu z WC mísy, toto se realizovalo (podle toho, co se dělalo dříve, se doměřovala buď stoupačka nebo podlaha) a milá WC mísa se položila na podlahu a do stoupačky se připojila přes "O" kroužek v trubě pouhým zasunutím. Obnášelo to ovšem práci (přesnou, řemeslnou) a nemohl to dělat každý, kdo měl do prodloužné části zad otvor. V souvislosti s tím, že dnes je moderní aby každý byl "flexibilní" (můžeš dělat cokoli, znalosti nepotřebuješ), tak dnes dělá (nejen) instalatéřinu každý, kdo ten výše zmíněný otvor má, přestože řemeslo viděl z rychlíku a ruce si vypůjčil od invalidního souseda a hlavu od pacienta po lobotomii, Takže se "flexbilně" vymyslela "flexibilní" řešení (ve vašem případě "flexibilní" WC manžeta). Je to jednoduché, zvládne to každý a že s tím jsou ve většině případů později jen problémy (ať už u odpadů z umývadel či dřezů nebo u WC) je každému jedno - zákazník to zaplatí a když se to pokazí, tak tu opravu zákazník přece taky zaplatí, tak přece to nebudeme dělat pořádně - řemeslo braň se, já tě jdu "kurvit" *zed*

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.