Krbová kamna z OBI?

Od: Datum: 13.10.16 10:26 odpovědí: 1 změna: 13.10.16 18:26

Ahojte. Můj dotaz je komplexnější. Byla jedna chalupa a někdo postavil do zdi jakýsi náhradní komín, který nemá vybírací dvířka ani dole ani na půdě. Nad střechou je prodloužen trubkou, jak se to dříve dělalo. Komín má malý tah, ale dokud tam byly piliňáky, táhlo to dostatečně, zřejmě díky úzkému průduchu ve vložce. Pak jsme si nechali vyrobit kamna na dřevo z nějakého zásobníku na vodu. Vejde se tam pořádný balík dřeva, topí to perfektně, ale tah komína nestačí, když se přikládá, jde to zpátky. Domnívám se, že je to příliš velkým spalovacím prostorem. Tak jsem koukal na kamna v OBI za 4900 Kč a na jiná za cca 10 000. Principiálně nevidím rozdíl, je to jen a jen kus plechu vyložený šamotovými deskami. Topeniště vede tak jako tak přes kus "brzdícího plechu " rovnou do komína. Chci tím říct, že tady nebylo vymyšleno nic nového a jistě se nejedná o úsporné vytápění. Nebo ano?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.16 18:26

Nová kamna jsou "úspornější" v tom, že jejich dvířka dobře těsní a lépe se tak reguluje přístup vzduchu-hoření.

Ten "brzdící plech" má svůj účel (deflektor, jízek), kdy plamen jde do komína delší drahou-obloukem a předá tak více tepla do vytápěného prostoru-je zde i delší čas na vyhoření prchavých látek paliva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.