Je pevnější zelený sádrokarton než bílý?

Od: Datum: 12.10.16 21:57 odpovědí: 10 změna: 14.10.16 08:31

Dobrý den, mám dotaz ohledně pevnosti sádrokartonu. Zajímalo by mě zda je zavěšený zelený sádrokarton pevnější nežli bílý. Jde o to, že mám trámy od sebe 58cm (nechce se mi dělat konstrukce) tak aby se neprohíbal. Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.16 22:01

Není pevnější, je pouze určený na konstrukce do vlhka a na trámy přímo sádrokarton stejně nejde, bude to pracovat a praskat na spáře.

Ohodnoceno: 4x

Od: pitss
Datum: 12.10.16 23:14

děkuji za odpověď. To že bude ve spáře praskat mi nevadí pač chci ze spoda přilepit okrasné polystyrenové kazety.

Datum: 13.10.16 00:18

jako že ta kazeta vydrží prasknutí sdk? těžko...

když to dáte přímo na krov, tak to bude křivé a hnusné.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.10.16 07:10

Chcete to dělat stylem Pat & Mat. Tím chci říct, že to bude děs a vyhozené peníze.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.10.16 06:29

Pitss, na rozteč více jak 50 cm musíte použít jakýkoliv sádroš silnější. To je 15mm. Ale jdete špatným směrem, jak Vám již sdělili kolegové.

Pevnost zelený bílý, na prohnutí, je stejná!

Od: krtek
Datum: 13.10.16 08:01

barva materiálu nehraje roli..ale jeho tloušťka..desky jsou standardně 12,5mm...tlustější pak 15mm a 18mm..nicméně konstrukci udělat musíte..pokud ji neuděláte nezapomeňte se tu pak zeptat na radu co s tím máte dělat

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.10.16 10:23

Ze zkušeností.

Pokud dáte na strop obyčejný sádrokarton,pak stačí trochu větší vlhkost a je nebezpečí pronesení.Doslova nadělá boule.Zelený sdk vydrží i promáčení.Po vyschnutí se prohne nepatrně.Pokud není rozteč zavěšení větší jako 50 cm.Také bych se přimlouval na použití silnějšího,zelený není třeba.Okrasné kazety nalepit silikonem,jen po bodech.Nejdříve okolo lišty,k nim kazety.V koupelně mám na stropě sádrokarton jen přišroubovaný na okraji už 20 let.Ani se nehne.

JABRAKA

Datum: 13.10.16 20:10

Sádroš se nehne, ale převrátilo ti to celou koupelnu! )

Datum: 14.10.16 08:29

Dobrý den díky za odpověď. To že nejdříve okrasné lišty a až potom k tomu kazety to jsem nevěděl a dává to smysl. Děkuji za upozornění

Datum: 14.10.16 08:31

Děkuji všem za reakce. Udělám klasickou konstrukci a na to bílý sádrokarton je to v předsíni a ložnici. Chtěl jsem si prostě jen ulehčit práci, ale na špatném místě .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.