Jak zamezit unikání vzduchu ventilkem?

Od: Datum: 11.10.16 21:40 odpovědí: 6 změna: 17.10.16 06:53

Na jízdním kole začal unikat vzduch ventilkem, zalepil jsem díru a příští den kolo prázdné, vyzkoušel jsem opět dát nafouknuté do vany a ani bulinka neutekla, pak jsem naslinil prst a přejel ventilek a udělalo to bublinu, která praskla. Zkoušel jsem na fest přišroubovat čepičku, ale zaslechl jsem jak to přes to uniká. Je na to nějaký fígl jak zamezit unikání?

Ten ventil jsem zkusil nehtem odrýpnout aby to cvaklo ale to nepomáhá.

doplněno 11.10.16 21:44:

jde o autoventilek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.16 21:45

Neutahuje se čepička, ale ventilek, tedy pokud povolený je. Na dotažení je buď přípravek, nebo některé kovové čepičky na to byly uzpůsobení vchní stranou (obrázek).

Pokud je dotažený, tak ventilek vyměnit, je to otázka pár korun. Můžete klidně zkusit zajet do pneuservisu, tam se jim jich válí... ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.10.16 22:43

Je potřeba zkontrolovat těsnění na těle ventilu.Při velkém dotažení se ustřihne gumička a po další manipulaci už ventilek netěsní.Jwe ho potřeba vyměnit.Dotahovat s citem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Od: romik07
Datum: 12.10.16 07:28

Ventilek jste vyměnil?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.10.16 21:20

Ne, když se dívám na cyklo duši s autoventilkem, vypadá to, že je vše napevno a nejde tam nic rozšroubovat.. zase je mi líto celou duši vyhazovat do popelnice a kupovat nové. Zkusím se ptát po tom kovovém krytu ventilku, zatím jsem zatáhnul kombinačkami klasickou plastovou čepičku a dal jsem na závit trochu oleje, zatím to drží nafouklé pár dnů.

Datum: 15.10.16 21:25

Nejlepší bude zajet s tím do pneuservisu, kde vám ventilek doslova za pár korun vymění.

On samotný mechanismus ventilku je uvnitř té "trubičky čouhající z duše" a dá se jednoduše vyšroubovat a vyměnit, ona ta trubička má závit jak zvenku, tak zevnitř. Krycí čepička není určena k držení tlaku, ale k tomu, aby se do ventilku nedostaly nečistoty.

Běžný "vnitřek" autoventilku vypadá takto

Od: romik07
Datum: 17.10.16 06:53

Takže chápu dobře, že Vám uchází ventilek a vy jste se ani nepokusil jej vyměnit? Ventilek koupíte v autopotřebách, doslova za pár korun, za stejnou částku koupíte i pomůcku, pomocí které lze ventilek vyšroubovat a zase zašroubovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.