Povinná revize kotle na tuhá paliva

Od: Datum: 11.10.16 19:00 odpovědí: 5 změna: 15.10.16 20:45

Dobrý den,poprosil bych o radu. Od nového roku je povinná revize kotle. Mám kotel na tuhé paliva,který vytápí dvě bytové jednotky dodinného domku. Vzhledem k tomu,že jsem v domě sám,přešel jsem na topení v krbových kamnech. Vzhledem k tomu,že neobydlené je první patro,tak unikem tepla stropem i částečně temperuji i první patro proti zamrznutí. Proto kotel zatím nepoužívám.Ale nechtěl bych ho zlikvidovat. Co se s tím dádělat,abych nemusel dělat každý rok revize? tak aby to bylo podle zákona nenapadnutelný? Jak to prokázat,že netopím,nebo ho odpojit a nechat na místě? Pak by rezivěly radiatory,kdyby se vypustila voda.Děkuji za radu. Jirka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: osel59
Datum: 11.10.16 19:24

Nedělejte vůbec nic a topte dál jak jste zvyklý. Také nevím, proč chcete někomu něco prokazovat. Naopak, někdo musí prokázat Vám, že v tom kotli topíte a to by Vás nejspíš musel nachytat u roztopeného kotle. Tedy pokud se o tom s někým budete vůbec bavit nebo si cizí lidi vpustíte domů.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.10.16 19:59

Jestli-že nejsem povinen někoho pustit do domu na kontrolu,tak je vše OK to mohu přeci topit krbem a kotel vůbec jako nemám zapojený. V opačném případě by třeba stačilo kotel odpojit od vody a nechat ho stát vedle?

Datum: 12.10.16 12:56

Už jsem někde četl, že úředníci obecního úřadu s rozšířenou působností, kterému se mají předkládat ty revizní zprávy - ovšem na vyžádání, budou tyto vyžadovat pouze v případech nadměrného kouření komína a na základě stížností občanů. Jinak ten zákon se našim poslancům moc nepovedl, protože žádná revize kotle nemůže někoho naučit správně topit a navíc bába v sousedství bude vesele pálit v obyčejných kamnech staré boty dál*cert*A bez revize !

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janm*
Datum: 12.10.16 13:09

Cílem není někoho naučit topit ani žádná ekologie, pouze "dobrý kšeft, jednak nutit lidi k přechodu na nový kotel případně jiný způsob vytápění a prostřednictvím revizí a kontrol udělat další "výhodná pracovní místa"...O peníze jde přece v dnešní době vždy až na prvním místě, to ví každý...Kdyby lidi pouze "naučili topit" nikdo by na tom nic nezískal...Ti co pálí odpady již nyní budou stejně zastírat nikam se nebudou hlásit, doplatí na to pouze "poctiví" dle hesla "za dobrotu na žebrotu"

Ohodnoceno: 3x
 
Od: novisls
Datum: 15.10.16 20:45

Přesně tak!

Osobně bych jako jedinou možnost, která by k něčemu vedla viděl provozovat veškeré zdroje znečištění v režimu jako ty velké nad 200 kW (tzn. vše na povolení, pravidelné kontroly,...).

Bydlím v obci, kde pár lidí topí uhlím a nedovede si představit, jak bych se rád na těchto omezencích nějak násilně vyřádil (regulérní cestou přes úřady to totiž nejde, takže jak jinak než "po staru"?). O

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.