Zápach kanalizace

Od: Datum: 11.10.16 10:50 odpovědí: 2 změna: 11.10.16 11:45
avatar

Mám koupelnu a WC v jedné místnosti ve 4 patře 6 patrového domu. Občasně se v koupelně objevuje silný charakteristický zápach kanalizace. Při jaké příležitosti se to stává se mi nepodařilo zjistit, je to zcela nepravidelné a náhlé. Dochází k tomu i v době, kdy v bytech připojených ke stejné stoupačce nikdo není. Všechny zřizovací předměty jsou v pořádku, hladina v sifonech je dostatečně vysoko a nekolísá. Nic nikde neteče, nic nebublá, voda odtéká zcela normálně. Odvětrání stoupačky je vyvedeno nad střechu a je v pořádku. V ostatních bytech se zápach neobjevuje. Jak lze najít zdroj zápachu, respective jak zjistit, kudy se z potrubí dostává do prostoru koupelny?


doplněno 11.10.16 11:43:

ben - litinová stoupačka je stará 84 let. Před pár lety jsem jí nechal frézovat, bylo ucpané odvětrání (napadaná suť při opravě střechy někdejším OPBH). Tehdy se taky objevoval zápach, ale při splachování ve vyšších patrech docházelo k odsávání vody ze sifonů a silně to bublalo. Teď se nic takového neděje. Zápach se objevuje bez ohledu na počasí a denní, či roční dobu. Někdy vydrží pár minut, někdy pár hodin, někdy celý den. Jeho intenzita bývá od sotva postřehnutelné až po téměř nesnesitelnou (dneska dopoledne).

Vaše babička měla prvdu, při nízkém atmosférickém tlaku (např. před bouřkou) páchnou venkovní kanály, protože většinou nemají sifony. Ale do bytů by se zápach dostat neměl.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.10.16 11:28
avatar

Dobrý den, podle Vašich informací se zdá, že tam závažný problém v rozvodech kanalizace není. Potom bych to "svedl" na počasí (atmosferický tlak=?), protože už moje babička říkala: "Dneska smrdí kanály - bude pršet." No, možná říkala, že bude hezky - už to nevím přesně. Takže, venkovní tlak je takový, že zápach prorazí i vodní zátku v odpadech a je uvnitř bytu (také to občas zaregistruji, ale nikdy to netrvá více jak jeden den). Zdravím!


doplněno 11.10.16 11:58:

Díky za to upřesnění vzpomínky - bude to tedy před deštěm. No, stejně si myslím, že to bude tím počasím, ale třeba najde někdo jiný lepší teorii (protože závadu ve Vašem domě z popisu nevidím).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 11:45

Bene.babička to říkala dobře ​že bude pršet.Platí to dodnes.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.