Sprchový kout

Od: Datum: 10.10.16 09:52 odpovědí: 8 změna: 26.10.16 23:55

Budu dělat rekonstrukci koupoelny, co půjde tak svépomoci.Chtěl bych tam mít vanu a i sprcháč.Jeden řemeslník me rikal at dám mramorovou vaničku a dažbu nalepim na puvodní podlahu.Druhý povída at vybourám komplet podlahu udelam novou izolaci a sprchac vyzdím.Ted si pokladám otazku jakou variantu zvolit.Nebo máte nekdo jine napady? Jedná se o co nejkratší realizaci přeci jen v dome to je jedina koupelna.Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.16 11:02
avatar

Ta koupelna, to je větší místnost, do které dostanete vše, aniž byste se musel starat o centimetry? Vanu i sprchovací kout? :) Moji mladí mají nějakou novinku, vanu, ale kratší a mělčí, odhadem délka140x šířka80x hloubka50cm za skládací skleněnou (nebo co to je) zástěnou. To celé funguje jako vana a současně jako sprchový kout. Příjde mi to jako cesta nejmenšího odporu. Vy padá to moc pěkně a současně je to účelné. Mladý je projektant, tak ví. ;) Druzí mladí mají vyzděný a obložený sprchový kout s podlouhlým odtokovým kanálkem a posuvnými skleněnými dveřmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke
Datum: 12.10.16 12:33

U nás je rozhodnuto bude vana a i sprchový kout.Spíš jsem myslel kdo poradí s konstrukčním řešením, co a jak udělat a na co si dát pozor.Hodně jsem toho nastudoval, ale přeci jen bych chtěl slyšet názor zkušených.

Od: luke
Datum: 12.10.16 19:13

Nikdo nechce poradit?Třeba jak vysoko vanu a tak podobne obezdít či neobezdít

Od: vilik
Datum: 12.10.16 20:37
Vzhledem k tomu, že jste napsal málo informací, pouze názor.
Pokud máte izolaci podlahy, včetně té tepelné, a vyřešeno vytápění, dal bych jen dlažbu, mramorovou vanu a zástěnu. Nesmí vadit o 1-2cm zvýšená podlaha.
Pokud nemáte, nebo máte rozvody vody starší čtyřiceti let, poslal bych děti k babičce, vyboural bych všechno, udělal bych podklaďák, hydroizolaci napojenou do stěn, polyš, rozvod vody a odpad a beton s dlažbou.
Případně bych uvažoval o topné rohoži.
Někdo vede trubky topení před vanou kvůli teplé podlaze, někdo má odtokový kanálek, někdo sprcháč celý vyzdí a obloží, někdo dá vanu a zástěnu a někdo třeba hydromasážní sprchový box.
Varianta s bouráním bude časově delší a trochu dražší, jenže budete mít na spoustu let pokoj.
A jestli mohu radit, pokud to půjde, zapusťte vanu trochu níž, lépe se do ní leze. Pokud není designový skvost, obezdil bych ji, klidně něčím kontrastním a zdobným. Dvířka z dlažky na magnetech.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.16 20:32

Pokud je dost místa pod podlahou a možnost napojení odpadů je nejlepší varianta vanu zapustit aby dno bylo v úrovni podlahy.ale není to práce na jeden den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke
Datum: 18.10.16 20:18
Odpady a rozvody vody budou nove podle všeho se bude dělat i nová podlaha a zde je otazka na správný postupPrvní nazor byl řešen, že se uděla hruba podlaha - beton, pak stěny a pote vana z lepenky která se zaleje finalni betonem a vloží kari sít.Pokud to bude možne trubky budou v podloží pod prvním betonem.Druhý nazor byl řešen, že se udělá hruba podlaha - beton do, ktere se vloží kari sít, pak se uděla vana z lepenky, ktera se přetahne kus přes stěny a poté se zaleje finální beton.Poté se nahodí stěny.Pokud to bude možné trubky budou v podloží pod prvním betonem.KTERÝ POSTUP JE SPRÁVNÝ?Pak přemýšlím nad tím, že vanu utopím do podlahy otázka je o kolik nekdo říká zarověn s hrubou podlahou nekdo zase říka klidně níž. Co se týče sprchového koutu také nemám jasno prý se přeci jen vyplatí udělat minimalni schudek třeba 5cm, prý se ty moderní žlabky radi ucpou a než clověk naděje přetika to nad dvířka.Jsem rád za každý názor
Datum: 18.10.16 21:48

KARI rohož spíš do podkladního betonu, záleží na tloušťce jednotlivých vrstev .s podlahovým topením se nepočítá?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke
Datum: 26.10.16 23:55

Podlahové topení nechceme a počítám asi tak první beton 10cm a vrchni 5cm už jen na vyrovnání.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.