Koupě kanceláře předělané na byt - rizika?

Od: Datum: 10.10.16 08:27 odpovědí: 4 změna: 10.10.16 09:51

Dobrý den,

pátrám po internetu, ale nic nenacházím, takže se zeptám tady a snad někdo bude vědět víc. Chceme koupit byt, ceny jsou ovšem dost vysoké, takže hledáme i bydlení s jinými parametry. Našli jsme kancelář předělanou na byt (původně jeden větší prostor, dnes rozdlělený příčkou na ložnici a obývák). Je to v domě, kde jsou byty i kanceláře. Toto je přízemní byt v okolní zástavbě, takže předpokládám, že nešel prodat jako byt, protože nesplňuje parametry na denní osvětlení (to, že do bytu nepůjde slunce, nám nevadí), a tak musí být na katastru zapsán jako kancelář. Cena je pro nás velmi zajímavá. Velmi o tomto bytu uvažujeme. Ještě jsme ho neviděli (možnost prohlídek bude až ke konci týdne), ale po dlouhém hledání, kdy nic cenově neodpovídalo našim požadavkům, jsme skoro přesvědčeni, že tento nakonec vezmeme.

Moje otázka tedy zní: na co si dát pozor? Je tam nějaké jiné zdanění? Jak je to s fondem oprav a vůbec se vztahy vůči majitelům dalších bytů? Nebude se na nás vztahovat jiný tarif na energie? Je něco, na co bychom se neměli na prohlídce zapomenout zeptat? Máte někdo zkušenosti s podobným typem bydlení? (Jsme v situaci, kdy už nám nevadí ani přízemí, ani nedostatek světla; prostě už chceme bydlet ve vlastním a splácet vlastní.)

Předem velmi děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.16 08:32
avatar

Na to velice pozor!

Je potřeba vědět,v jakém vlastnictví je dům.Pokud je tato záležitost v družstevním domě,pak rychle od toho.Jde určitě o černotu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 08:55
avatar
Zadne rizika a cernotu nebrat. Kouka z toho jen problem. A o slunicko do bytu to nebude.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 10.10.16 08:56

NEKUPOVAT, maximálně na nějakou dobu pronajmout, pokud prostory nejsou zkolaudovány jako bytová jednotka. V budoucnu se vám může stát, že přijdete o práci atd a nebudete mít nárok na sociální dávky neboť nežijete v bytě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 09:51
avatar

V době nedávné vůbec nepřicházelo v úvahu bydlet v prostoru, který nebyl jako byt kolaudován. Dnes platí trochu jiná pravidla a lze bydlet i v nebytovém prostoru. Ovšem stále to zůstává nebytovým prostorem, bez ohledu na stavební úpravy. Z tohoto důvodu Vám pravděpodobně dodavatelé energií neposkytnou dotované bytové sazby a budete za elektřinu a plyn platit podle podnikatelských tarifů (tedy výrazně více).

Mimochodem, byly stavební úpravy dělány na základě stavebního povolení? Jestliže ne, taky se vám může stát, že budete muset prostor uvést do původního stavu (na svoje náklady).

Takže ano, bydlet tam lze, ale počítejte s problémy. Osobně bych do toho šel jen jako do dočasného řešení v nejvyšší nouzi.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.