TV podlahovka vs. el. rohož

Od: Datum: 10.10.16 07:23 odpovědí: 4 změna: 11.10.16 10:23

Všechny zdravím, mám docela dilema ohledně podlahovky v koupelně. V celým baráku jsou jen radiátory. V koupelně klasicky bude teplovodní "žebřík," ale chtěl bych i něco pro temperaci podlahy. Už jsem byl rozhodnutý pro el. rohož, ale od toho mě zase zrazoval elektrikář, že dlouho trvá, než se to nahřeje. Tak jsem četl, že někteří dělají teplovodní podlahovku napojenou na zpátečku ze žebříku. Mám ale obavy kvůli teplotě té zpátečky, aby na tu podlahovku nebyla moc horká.

Máte s tím někdo nějaký zkušenosti? Předem děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.16 10:07
avatar

Zkušenosti nemám ale narvat to do zpátečky je z principu hovadina, nejde to regulovat. Pověste ho paralelně na ten žebřík, ventilem zpátečky z něj si můžete regulovat průtok a tím i teplotu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 12:08
No mě se to právě taky nezdá.
Datum: 10.10.16 16:01

Já zkušenosti mám.

Využívám zpátečku pro podlahu a je to OK. V dobách kdy jsem měl regulaci "topí-netopí" jsem přivřel uzavíratelné šroubení na zpátečce a bylo to OK. Tak to maká už 15 let ke vší spokojenosti. Dnes je vše přez ekvitermu a teplota v systému není velká.

Co se týče el. ohřevu tak v 90%, kde jsem to montoval to nepoužívají. (podlaha, patrona žebřík). V jednom případě má dotyčný absolutně nalajnovaný denní režim a tam nebyl problém přesně nastavit programovatelný termostat.

Dá se to samozřejmě nastavit i pro delší časové úseky, ale tam je to zase o penězích za provoz.


doplněno 11.10.16 16:37:

Ano podlahovku reguluji (1x jsem nastavil) uzavíratelným šroubením na zpátečce (čímž je max. stížena "neodborná" manipulace).

Navíc jestli už mám v místě topnou vodu (a v mém případě zpětnou vazbu s el. od zákazníků) bylo toto jednoduché řešení ideální volba. Takto mám vyřešeny 2 koupelny (8 a 15 let). U té první byla motivace finanční u druhé dobrá zkušenost s uvedeným řešením.

Na samotné řešení mě u pivka upozornil jeden penzionovaný topenář, který to měl (má) doma někdy od 70-tých let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 10:23

Já jsem si právě říkal, že bych tu el. rohož přes termostat naprogramoval, ať je teplo od noh ráno a pak večer. Pokud to ale dlouho nahřívá a pálil bych zbytečně elektriku, tak si říkám, že by bylo lepší využít tu vodu , co už tam stejně teče do žebříku.

Takže pokud tomu rozumím, tak máte uzávěr na vstupu do podlahovky/výstupu z radiátoru a tím tu podlahovku bez problémů regulujete?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.