Čím zadělat díry ve špíži?

Od: Datum: 09.10.16 21:38 odpovědí: 15 změna: 16.10.16 22:05

Dobrý den,

jelikož bydlím v panelovém domě, mám v kuchyni nyní celkem zimu.

Neporadil by mi někdo jak zadělat ve špajzi díry od špízi nebo čím? Mám vevnitř ve špajzi udělaných asi 6 kulatých otvorů průměru asu 5cm.

Děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.16 21:42

Já tam měl dvě velké a ty jsem zapěnil montážní pěnou,nepotřebuji je tam ani v létě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.10.16 21:55
Já na zimu nacpal do děr molitan. Chlad neprojde. Na leto se jednoduše vytáhne. Pokud si na něj vzpomeneme.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.10.16 21:56

já vyříz čtverce z polistyrénu pak mřížka lepidlo a štuk :)

Od: pavik
Datum: 10.10.16 07:10

Lepší je polystyrén

doplněno 10.10.16 07:36:

Ale jinak asi ideální řešení, kolečko z polystyrénu, přetáhnout lepidlem, štukem, prostě něčím a je "vymalováno".

Od: mankalanka
Datum: 09.10.16 21:57

Ano za tou deskou tam mám také 2 velké, ale zeď je oddělena ještě tou deskou od spíže a tam je jich 6.

Buď mohu zadělat 2 veliké díry přes ty malé nebo 6 malých.

V létě zase se mi potraviny kazí, když spíž nevětrá, protože mi tam dopoledne pálí slunce.

Jak to řešit?

děkuji

Datum: 09.10.16 22:03

já než to v paneláku ůplně zrušil tak tam v originálu bylo z plechu udělaný zavírání

takže co třeba slabej plech nebo překližka a udělat tý díře dveře *smich*

Datum: 09.10.16 22:10

Já musím přes ty malé otvory zadělat ty velké díry, jelikož je tam přes tu zeď destka od špíze přišrubovaná.

Molitan nezní špatně, ale kde by se dal nějaký kousek koupit či sehnat?

Od: uska®
Datum: 09.10.16 23:34

U Vietnamců si kupte podsedák na židli. Jsou podsedáky s různou výškou molitanu.

Od: romik07
Datum: 10.10.16 07:41

Možná se zeptám hloupě, ale pokud jde o chlad v kuchyni, nebylo by lepší zaizolovat a utěsnit dveře do špajzu? Nižší teplota uvnitř není na škodu, tedy pokud se tam nedělá jinovatka. A v létě, jak píšete, otvory potřebujete, takže výše navrhované řešení trvalého ucpání nepřichází v úvahu.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 10.10.16 08:37

Já jsem skříň špajzu odříznul a do tohoto prostoru umístil chladnici s mrazákem.Mají tam díky tomu chlazení a tudíž ekonomičtější provoz.Prostor radiátoru jsem oddělil molitanem.Když se to osědčilo,úpravu jsem provedl i dalším sousedům.

JB

Datum: 10.10.16 21:56

Dobrý den,

trvale špajzu ucpat nechci jen dočastně, však nevím čím? nebo kde sehnat ten molitan?

Děkuji

Od: uska®
Datum: 10.10.16 22:04

Máte doma nůžky? Tak by vám mohla posloužit má včerejší odpověď ve 23.34 hodin.

Datum: 16.10.16 21:32

Sehnal jsem ten molitan, ucpáno, děkuji za vaše rady.

Datum: 16.10.16 21:39

hm,zeptám se - máte plastová okna? a vaříte na plynu? pokud ano,ví někdo,jestli ty díry může úplně ucpat? aby si z toho při troše smůly neudělali patrovou halu!?

Datum: 16.10.16 22:05

A jak větráte?
Pokud je Vám zima, nestálo by za to přitopit?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.