Aku vrtací šroubovák pro údržbáře

Od: Datum: 09.10.16 13:24 odpovědí: 3 změna: 09.10.16 21:48
avatar

Zdravím,

Máme ve firmě takového klasického ferdy mravence, tedy dělá vše co je zrovna potřeba- takový kutil z povolání. Má klasickou síťovou vrtačku Narexku. Hodila by se mu nějaká aku, přece jen ten komfort a rychlost používání je nesrovatelná. Jsem omezen cenou, do 3000 až 3500Kč.

Více vrtá a šroubuje do dřeva a do železa, takže kdyby příklep měla, určitě by to nevadilo, vyloženě potřeba ale není. Koukal jsem v obchodech a na internetu a jsou takové ty do "T" že nemají dole tu velkou baterku většinou jsou to 10V, máte někdo zkušenost, nebo je lepší ta klasická s velkou baterií dole?

Různé levné "noname" výrobky jsem z důvodu téměř každodenního využívání vyřadil rovnou. Přivítal bych zkušenosti kutilů a řemeslníků.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.16 13:57

Už z podstaty věci ty, jak píšeš do T, mají menší baterku, proto jsou vhodnější spíš na šrubování. Jako údržbář potřebuje spíš univerzál, vyber mu střední třídu a radeji co nejvyšší otáčky na vrtání (min 1400), hlavu na vrták aspoň 13mm, příklep je opravdu zbytečný, stejně málo klepe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 20:24
avatar

Mám už třetí z aku nářadí.Pokud pracujete jen občas tak univerzální vrtačka-šroubovák do 10 mm mi zcela vyhověla.Jediný problém je v životnosti vlastního akumulátoru.Proto je potřeba i v době nečinnosti akunářadí měsíčně dobíjet.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 21:48
avatar
Doplním kolegy.
Kupuj vrtačku se dvěma akumulátory, jeden pracuje, druhý se nabíjí. Vhodné jsou na vyšší napětí, ideální na 18 V, dodají větší výkon na jedno nabití. Nebo aspoñ na 14 V.
Určitě dvojrychlostní, malé otáčky s větší silou na utahování a šroubování, vyšší na vrtání. V každém případě s plynulou regulací otáček.
13mm vrták už klade velké nároky na motor a akumulátor při vrtání do železa, tam bych volil od prûměru 11mm výše vrtačku na 230 V.
.
Já používám současně dvě vrtačky, s jednou vrtám, druhou šroubuji. Nejhorší je stále měnit vrtáky a držák na bity. Když třeba skládám nábytek, používám i třetí na 230 V. Na konfirmátový vrták, nebo zahlubovací vrtáky a pod.
.
Příklep u akumulátorových je slabý. Pokud bude často vrtat do betonu, cihly, je dobrá kvalitnější vrtačka s přepínáním na příklep, a plynulou regulací otáček.
Pozor na vrtací kladiva, ta většinou bijí hned naplno a odskočí, rozbijí podklad, zvl. kachličky a pod. Není nad to začínat třeba bez příklepu malými otáčkami a později přidat otáčky a příklep.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.