Oprava soklu pomoci cetrisu

Od: Datum: 08.10.16 17:54 odpovědí: 9 změna: 11.10.16 22:06

Dobrý den,

chtěla jsem požádat o radu. Děláme fasádu u staršího rodinného domu, u kterého je v jedné části domu (asi čtvrtka domku) ve spodní části ve dvou řadách pískovec. Domek se bude zateplovat a následně budeme řešit sokl. Protože jsem u spoustu domů, které mají pískovce, viděla, že sokly opadávají, tak jsem se chtěla tomuto vyvarovat.Viděla jsem, že jeden domek má toto vyřešeno soklem z cetrisu. Prosím o radu, jaký cetris mám na sokl použít a zda je možné na něj dát kamínkový nástřik. Je možné i jiné řešení, jak zakrýt pískovec, aby to bylo pohledové a po čase to neopadávalo? Dále jsem se chtěla zeptat, zda je lepší udělat sokl po obou řadách pískovce nebo zda stačí udělat sokl jen na jedné řadě pískovce a druhá řada by byla součástí fasády. Mezi řadami pískovce je udělána izolace z nerez plechu. V případě, že bychom to takto udělali, tak jsem se chtěla zeptat, zda nebude následně plesnivět místnosti, popř. opět nědojde k opadávání fasády v místech pískovce. Děkuji za odpověď. Jana Š.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.16 18:08

Máme sokl cetrisem obložený na distanc.Mezi jednotlivé desky jsme nechali 1 mm mezery.Aby sokl větral.

JB

Ohodnoceno: 0x

Od: janas
Datum: 08.10.16 22:50

Dobrý den,

děkuji za odpověď. A můžu se zeptat, jak dlouho cetris jako sokl máte a zda pod ním máte také pískovec? Pokud ano, tak nemáte s tím problém, že by místnosti plesnivěly, když máte mezey 1 mm? A dále můžete mi sdělit, zda jste si toto dělal sám, popř. zda jste na to měl nějakou firmu? Jsme ze Středočeského kraje a v našem okolí jsem nenašla nikoho, kdo by se tímto zabýval. Děkuji. J.Š.

Datum: 08.10.16 23:01

Pod podlahou je kámen a betonové cihly a také beton. pod celým cetrisem je dutina a je odvětrána těmi spárami.zdivo je hydroizolováno.Máme to asi 2 roky.Poptejte v případě zájmu firmu INTERIER Beroun,/ http://www.idatabaze.cz/firma/99451-branecky-interier/

Datum: 11.10.16 21:57

Dobrý večer,

děkuji za odpověď. Zkusím se podívat. Já sháním i někoho, kdo by to udělal, tak mi tam třeba poradí.

Ještě jednou děkuji a přeji hezký večer. J.Š.

Datum: 08.10.16 19:48

Desky cetris se liší jen rozměry jinak jsou všechna stejné!Kamínkový nástřik-myslíte marmolit? pokud ano je to možné stejně jako oštukovat či další úpravy!K poslednímu dotazu-to nikdo neví zda-li bude či nikoliv! Jem malé upozornění -zateplení by mělo sahat minimálně 30 cm pod čistou (tzn 30cm pod úroveň podlahy obytných místností!)

doplněno 09.10.16 15:11:

Problém to není ale je to jako byste si v zimě vzali sice péřovou teplou bundu ale nechali jste sukni nebo kraťasy!Prostě vám bude zdivo promrzat do podlahy a zateplení není pak tak účinné a neplní 100% svoji funkci!

doplněno 09.10.16 15:13:

Jinak s černým polyšem jsem nepracoval a vždy při zateplení postupujeme dle projektu,takže víc neporadím .

Datum: 08.10.16 22:58

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Ano, myslela jsem marmolit. K Vašemu upozornění - to mám asi trochu problém. Třicet cm pod úrovní podlahy to mít nemůžu, to bych už asi byla skoro na zemi. Je to problém, když toto nedodržíme? Jinak zateplovat budeme polystyrenem. A máte nějakou zkušenost s tím, pokud by se na pískovec dal ten černý polystyren a dala se tam odvětrávací kolečka (omlouvám se za laické popisování).Děkuji hza odpověď. J.Š.

Datum: 08.10.16 23:27

no, já si to dost dobře nedokážu představit. cetris desky se montují tak, že ta montáž musí umožňovat pohyb (dilataci) desky. mezi deskami musí být mezera a nesmí se montovat vruty se zapuštěnou hlavou.

ani si nejsem jistý, že se liší pouze rozměry:

cetris:

basic

plus

profil plus

finish

profil finish

profil...

to jsou jen desky s povrchovou úpravou. pak jsou desky bez povrchové úpravy (např. basic, atd...)

Datum: 11.10.16 21:55

Dobrý večer,

děkuji moc za odpověď.

Hezký večer. J.Š.

Datum: 11.10.16 22:06

Dobrý večer,

a vy jste již s cetrisem sokl dělal? Fasádu nám začnou dělat tento týden, je možné sokl dodělat dodatečně? Řemeslníkům jsem říkala co máme v plánu se soklem udělat, ale oni prý s ním nikdy nedělali a v podstatě znají pouze metodu nějakého specielního polystyrenu (tuším, že říkali, že se jedná právě o ten černý) a dávají tam odvětrávací kolečka.Mám z toho trošku smíšené pocity, neboť jak jsem viděla řadu domků, tak jim to v místech, kde měli pískovec, opadává. A myslíte, že když máme dům podříznutý ( jedná se o starší část domu, zbytek byl přistavován a ten je novější), tak že bych mohla na pískovec, který je nad nerezem (což je druhá řada pískovce) dát fasádu a normálně to zateplit? Na spodní řadu pískovce bych dala právě ten cetris. Ještě jednou děkuji za odpověď. J.Š.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.