Podlahové topení a žebřík v koupelně netopí

Od: Datum: 07.10.16 21:30 odpovědí: 9 změna: 09.10.16 08:14
Dobrý den, chtěl bych se zeptat proč mi netopí podlahové topení a žebřík v koupelně, jelikož jsem naprostý laik a těmto věcem nerozumím, jen něco málo co jsem načetl na netu.. Máme cca 80 let starý dvougenerační dům, který je vytápěn kondenzačním kotlem max. 4 roky starý a v domě jsou ještě původní radiátory se samotížným systémem vytápění. Koupelna je umístěna v horním patře. Žebřík jsem odvzdušňoval (nahoře) a vody je tam také dost, protože hned z odvzdušnováku vytéká voda a tlak je také dobrý. Byly s tím problémy hned od začátku. Nějaký den to topilo a nějaký ne. Volal jsem tedy topenáři, ten vyměnil topné těleso a poté to pak zase šlo pár dní a pak zase ne a takhle to trvá už třetí rok. Před třemi dny jsem vypouštěl vodu z celého systému, protože jsme potřebovaly do jedné místnosti natáhnout topení. Po napuštění a zatopení žebřík opět topil dva dny krásně a nyní zase netopí. Také jsem zkoušel uzavřít všechny topení a nechal jsem otevřený jen žebřík a stejně netopil-jen se nahřály přívodní trubky. Foto ventilu a způsob instalace níže viz foto. Děkuji moc za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.16 11:48

Pravdepodobne budete potrebovať obehové čerpadlo,v rebríku je asi veľký odpor.Podlahové kúrenie určite potrebuje obehové čerpadlo.Ten kondezačný kotol nemá obehové čerpadlo? Ak ho má,tak je správne nastavené spínanie obehu?

Ohodnoceno: 0x

Od: karelvotipka
Datum: 08.10.16 14:17

Ten kondenzační kotel oběhové čerpadlo nemá. Dnes jsem pozavíral ventily na všech topení v domě a podlahovka i žebřík normálně topili.

Datum: 08.10.16 12:00

píšete že se jedná o starou samotížku a ktomu přidaná podlahovka a žebřík v tomto případě by mohl být problém ten ventil pod žebříkem

Datum: 08.10.16 14:50

Myslíte zkusit vyměnit za jiný tip?

Datum: 08.10.16 16:30

ano protože termostatický ventil má velký odpor

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.10.16 19:40

Dobře a mohl byste mi poradit jaký tip ventilu? Bohužel už, ale nemám žádné papíry od toho žebříku a nevím co je to za tip a nějaký štítek na žeb. není. Můžu jen přiložit foto. Omlouvám se za fotku nějak se mi otočla.

Datum: 08.10.16 21:34

Plně souhlasím s odpovědí přede mnou a doporučuji plnoprůtokový dvojregulační ventil. Další příčina u samotíže může být v nevyváženosti systému, což znamená nějakou zkušenost a někde přivřít průtok a někde zvýšit. A další může být ta , že není někde dodržen spád a v systému vzniká vzduchový pytel (tomu nasvědčuje to, že když to jinde uzavřete, topení funguje) a samotíž (protože je nižší tlak, než u oběh.topení) vzduch pytel neprorazí. Postupujte tedy tak, že vše ostatní uzavřete a nechte otevřený jen radiátor a tuto podlahovku a postupně po dokonalém zahřátí otevřete ostatní. Pokud bude problém přetrvávat (nejspíše ano) , doporučuji vložit oběhové čerpadlo za kotel, což není pro topenáře nijak náročná práce a pro vás finančně také ne a uvidíte, že budete mít od problémů pokoj.

Od: kotel
Datum: 08.10.16 22:54

Kondenzační kotel takže plynový kotel. Pochopitelně má čerpadlo nejspíš na zpátečce a před čerpadlem čistící kus. Ten by bylo dobré rozebrat. Pokud se vám to chová jak popisujete tak nejspíš v potrubí litá nečistota a ta se zastaví v tom termostatickém ventilu. Pokud by topil nedostatečně pořád tak je nutno všude osadit dvojregulacní ventily a seřídit průtokové odpory. To měl udělat projektant.

Datum: 09.10.16 08:14

Ona ta podlahovka někdy topila? Pokud jede 80% systému na staré venily nemá šanco se rozjet. To samé žebřík s jednobodovým napojením,isdeální zapojení do kříže - jeden vývod nechat zapojený vpravo dole druhý přepojit do levého horního rohu...k podlahovce oběhové čerpadlo a regulaci teploty - mé teplotně a tlakově úplně jiné parametry než klasický oběhový systém.Ještě se přtdržím starého dobrého pravidla "pomluvit všechny co tu dělali přede mnou " ale napojovat podlahovku do samotížného systému byť kotel samotný má čerpadlo je zhovadilost protože to prostě takhle nikdy fungovat nemůže

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.