Kotlíková dotace-přechod z wafek?

Od: Datum: 06.10.16 23:07 odpovědí: 3 změna: 07.10.16 18:03

dobrý den,

mám nárok na kotlíkovou dotaci, pokud bylo v objektu před rekonstrukcí topeno wafkami? (nespíš ne že? je to myšleno pro přechod kotlů s ručním přikládáním na kotle automatické - uhelné?)

dotaci, ať už kotlíkovou nebo nová zelená úsporám,,,, kdo mi v tom poradí, na co všechno dotaci lze dostat? zabývá se tím v královéhradeckém kraji nějaký poradce/firma, která přijede na místo a zhodnotí, doporučí?

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.10.16 06:36
avatar

Dobrý den, v tomto případě nárok na "kotlíkovou" dotaci nemáte - plyn je ekologické palivo a není pro dotaci důvod. Obecné informace o NZÚ najdete viz první odkaz. V druhém odkazu je kontakt na pracoviště poradců ve Vašem kraji. Patrně bude lepší začít tam, než hned pověřovat nějakou komerční firmu (ovšem, zda jejich poradu platí stát, tak to nevím). Zdravím!

http://www.novazelenausporam.cz/ .

https://www.sfzp.cz/sekce/564…/detail-organizacni-jednotky/


doplněno 07.10.16 06:47:

milancukrar - doufám, že jste to slovo odborník nemyslel ironicky .


doplněno 07.10.16 18:11:

honzak - zdá se, že odkazy ignorujete a to je škoda - když tam poklikáte, tak najdete "hafo" pro Vás důležitých informací a přímo u zdroje. Nemám s tímto experimentem vlastní zkušenost, ale prý se tam nesmí nic dělat svépomocí a vše musí dělat oprávněná firma. Takže, nejdůležitější pro zisk dotace je potom kolaudace - když neproběhne správně, tak nebude dotace.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.10.16 06:40
avatar

Jak píše odborník Ben, na kotlíkovou dotaci nedošáhnete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honzak
Datum: 07.10.16 18:03

myslel jsem si to ale nebyl jsem si jistý. díky

a co se týče nové zelené úsporám - pokud budeme rekonstruovat RD 1926 který je v původním stavu - lze za úplatu (na kolik toto vyjde řádově?) někoho, kdo si objekt prohlédne-zhodnotí-vypočte, na co bych v dotaci dosáhl, když bych udělal ty a ty konkrétní zateplovací kroky?

a druhá otázka, dejme tomu, že by to vyšlo, odborník by řekl-když vyměníte okna, podlahy, stropy, vstupní dveře, dosáhnete na dotaci 120tis. vrátí se mi to vůbec? (po započtení výplaty onoho odborníka, certifikované firmy jsou prý mnohem dražší, takže náklady za stejnou práci budou vyšší, navíc hodně bychom si toho tam chtěli udělat sami, co půjde. minimálně ty podlahy, izolaci stropů )

díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.