Oprava střechy

Od: Datum: 06.10.16 08:56 odpovědí: 3 změna: 07.10.16 13:00
avatar

Bydlím ve starém činžovním domě, střecha domu je z pálených červených tašek tzv. "letky". Ty jsou sice poměrně robustní a trvanlivé, nicméně mají jednu slabinu a tou jsou takové jakoby "ploutvičky" na okrajích tašek, kterými se pod sebe přesazují. A ty "ploutvičky" rády praskají. Problém je, že se pod ně zespodu nedostanu, protože je tam vrstva izolace a sádrokarton. Existuje nějaký způsob, jak zjistit seshora, která taška je prasklá? Na střechu se svými 100 kg nemůžu lézt, to by tašek popraskalo ještě mnohem více, a pokrývači dělají celé střechy a můj požadavek na opravu jedné netěsnosti odmítli.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 06.10.16 09:10
avatar

Ono to přijde jako hloupost - záležitost pár minut, ale zabije to celý den (za tu dobu, co řeší dvě vaše tašky, může jinde vydělat 2000,-). Zkuste hodinového manžela... třeba si na to troufne. Pak záleží na možnostech dostupnosti - činžák je jistě vyšší než bungalov... V některých případech je nutné mít auto s plošinou... a to už nejsme ani na těch 2000,- to je rozhodně víc...

A když už počítáte s vyšší částkou, tak ukecáte i toho pokrývače...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 14:15
avatar

Junkers,

neznám Váš dům, jen přemýšlím, co jsem pochopil z textu:

Ze spodu na tašky nevidíte, není k nim přístup, musí se jen zhora. Po taškách nelze chodit, takže se nesmíte dotýkat střechy. Buď zavěšením z klece jeřábu, nebo výsuvná plošina, která umí až 10metrů do strany a 15 metrů do výšky. Vše je jen o penězích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 13:00
avatar

Neměl by být problém zbudovat lešení,žebříky,které se zakotví na pevných místech střechy.Pak po nich lze i chodit,aniž by se tašky poškodily.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.